Wczoraj było źle, dziś jest gorzej

Dziś kolejny rekord, koronawirus nie odpuszcza i nic nie wskazuje na to, by coś się w najbliższych tygodniach zmieniło. W powiecie oleckim sytuacja także nie wygląda ciekawie, choć w innych powiatach naszego województwa też nie jest lepiej, choć akurat dziś powiat gołdapski ma wypadł najlepiej (tylko 1 przypadek).

W Olecku odnotowano od wczoraj kolejne 15 przypadków zakażenia koronawirusem, 4 osoby uznano za ozdrowieńców. Oznacza to, że w naszym powiecie zachorowało już od marca 77 osób, z czego 12 osób ma to już za sobą. Niestety nie mamy danych na temat osób w kwarantannie, ani dotyczących hospitalizacji, gdyż jak na razie PSSE w Olecku nie opublikowało komunikatu.

Edit: Wedle komunikatu PSSE w Olecku w kwarantannie przebywa obecnie w naszym powiecie 412 osób z czego nowych osób, które decyzją PPIS znalazły się w kwarantannie przybyło 58. Ale warto pamiętać, że jeszcze wczoraj w kwarantannie przebywały 633 osoby. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby z kwarantanny zwolniono 279 osób.

Na szczęście nie przybywa osób hospitalizowanych z naszego powiatu.

Komentarze
Więcej w COVID - 19, PSSE Olecko
Wspierajcie seniorów. “Korpus Wsparcia Seniorów”

Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zarekomendował osobom starszym, by te pozostały w domach. Jednocześnie poinformował także...

Zamknij