Wojciech Marek Darski Pasjonatem Przypisanych Północy

Pasjonat Przypisanych Północy 2016

Szanowni Państwo, 

miło mi przekazać informację, iż honorowy tytuł Pasjonat Przypisanych Północy został przyznany Panu Wojciechowi Markowi Darskiemu.

Maryla Dzienisiewicz – prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Przypisani Północy”

Wojciech Marek Darski

Wojciech Marek Darski – poeta, prozaik, publicysta, autor przewodników turystycznych. Urodził się w 1958 r. w Giżycku, w mieście, z którym pozostaje w twórczej i pełnej pasji relacji. Jako dziennikarz debiutował w suwalskich „Krajobrazach” w latach osiemdziesiątych. Współpracował też z „Gazetą Współczesną” i „Radarem”, „Gazetą Giżycką”, „Kurierem Podlaskim”, „Gazetą Wyborczą”, Radiem Białystok i telewizją, magazynem „Ratusz” oraz pismem „Warsaw Voice”. W 1997 r. został dziennikarzem „Tygodnika Solidarność”.  W latach 1979-1983 był członkiem gołdapskiej grupy twórczej „Dom Marka”, w 1983 r. założycielem interdyscyplinarnej Grupy Twórczej SDS. Jest również współzałożycielem giżyckiego Stowarzyszenia “Wspólnota Mazurska”, które istnieje od początków lat 90-tych. Związany ze środowiskiem olsztyńskiej Wspólnoty Kulturowej „Borussia”. Autor kilkunastu pozycji książkowych (m.in.: „Mała Antologia Mazurska”, „My, Krzyżaki”. „Goniąc kormorany”, „Pocztówki z Mazur”). Swoje utwory publikował w antologiach, prasie krajowej i zagranicznej. Jego wiersze tłumaczono m.in. na angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, litewski, serbsko-chorwacki i macedoński.

Wojciech Marek Darski to z pewnością niestrudzony popularyzator Mazur. W swoich publikacjach przybliża ich skomplikowaną historię, zaprasza do wędrówki po tej wyjątkowej krainie, fascynuje ciekawostkami i wyobraźnią, przetwarza zapomnienie na poezję oraz prozę. Wrażliwość poetyckiego spojrzenia Wojciecha Marka Darskiego, ciekawość, niezmienne zamiłowanie do Mazur oraz całokształt pracy wykonanej na rzecz utrwalenia historii są niezaprzeczalnie wielkim atutem.

Dotychczasowi Pasjonaci Przypisanych Północy:

http://www.przypisani.org/pasjonaci.htm

Komentarze
Więcej w Historia, kultura, Literatura, nagrody, Olecko, Pasjonat Przypisanych Północy
“Twoje światło – Twoje bezpieczeństwo.” Policja zapowiada kontrole

Komunikat KPP w Olecku: Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo „Twoje światła- twoje bezpieczeństwo” – pod takim hasłem w całej Polsce...

Zamknij