Zbuntowani nastolatkowie. Norway Today w Ełku

Teatr 30 minut powstał w 1995 roku w Ełku. Od początku swojej działalności związany jest z Ełckim Centrum Kultury. Z założenia alternatywny i poszukujący skupia wokół siebie młodych ludzi – głównie uczniów szkół średnich. Praca nad spektaklem to nie tylko poznawanie ról i teatralnej materii od podszewki, ale także poprzez dotykalne doświadczanie świata sztuki, kształtowanie postaw estetycznych i ideowych. Dotychczas grupa zaprezentowała m.in. spektakle “Damy i huzary” “Przy drzwiach zamkniętych” czy “Scenariusz dla trzech aktorów”

 

W sobotę 21 i 28 kwietnia w sali widowiskowej ECK będzie można zobaczyć kolejną prezentację Teatru 30 minut – sztukę „Norway Today” (scenariusz Igor Bauersima).

 

“Julia i August – dwoje zbuntowanych nastolatków, dla których życie wydaje się najgorszym przekleństwem, spotyka się w wirtualnym świecie i postanawia zmienić swój los. Dla obojga wyprawa na fiord staje się nie tylko ucieczką, ale także kluczem do poznania własnych pragnień i lęków. Przeciwko czemu się buntują, skoro na pozór mają wszystko…?

 

Spektakl adresowany jest przede wszystkim do młodych widzów, którzy odnajdą w nim własne problemy związane z dojrzewaniem, próbą poszukiwania tożsamości i znalezienia własnego miejsca w świecie. Sztuka oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w 2000 roku w Norwegii.” (materiały teatru)

 

Przedstawienie zostało przygotowane pod czujnym okiem opiekuna teatru Piotra Witaszczyka. W roli Julii zobaczymy Kamilę Mroziewską, a jako August zaprezentuje się nam Patryk Nowak.

 

21, 28 kwietnia 2012 r., godz. 18.00, sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 12 zł.

Komentarze
Więcej w ECK, Ełk, kultura, Teatr
Młode talenty na scenę! Gratka dla nastolatka

Już jutro kolejny etap "Gratki dla Nastolatka" czyli naszej lokalnej "Szansy na sukces", "Bitwy na głosy" i "Mam talent" w...

Zamknij