Zmiana na stanowisku dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury

5 – letnia kadencja Bożeny Kamińskiej na stanowisku dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury dobiegła końca. Prezydent miasta, Czesław Renkiewicz postanowił nie przedłużać umowy z obecną dyrektor, a prowadzenie placówki z dniem 1 listopada 2017 r. powierzył… dotychczasowej Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego Alicji Andrulewicz. Ta przejściowa sytuacja może potrwać nawet rok. Tyle bowiem czasu mają władze Suwałk na zorganizowanie konkursu na stanowisko dyrektora SOK. Ale na razie nie podano do publicznej wiadomości terminu ogłoszenia konkursu.

Co ta zmiana oznacza dla kultury w regionie przekonamy się wkrótce. Niezależnie od różnych wątpliwości dotyczących pracy byłej już dyrektor należy uznać, że przez 5 lat Suwałki stały się najważniejszym punktem na kulturalnej mapie naszego regionu skutecznie łamiąc stereotyp o “niekulturalności” Suwałk i bijąc na głowę dotychczasowego lidera – Ełk. Należy tylko mieć nadzieję, że kulturalne inicjatywy zapoczątkowane bądź kontynuowane za czasów dyrekcji Bożeny Kamińskiej będą się rozwijać pod nowym kierownictwem.

Bożena Kamińska jest także posłem na Sejm wybrany z listy Platformy Obywatelskiej.

Poniżej publikujemy list otwarty Bożeny Kamińskiej.

 

W związku z zakończeniem mojej misji, bo za taką uważam pracę na stanowisku dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za współpracę wszystkim osobom życzliwym pracy i osiągnięciom ośrodka.

Przede wszystkim dziękuję za współpracę całemu zespołowi SOK. Minione pięć lat uważam za okres bardzo twórczy, nacechowany pasją i zaangażowaniem osób, które miałam szczęście spotkać. Dzięki ich życzliwemu i merytorycznemu wsparciu udało się zbudować w Suwałkach rodzinę ludzi wrażliwych na piękno i znaczenie kultury. Jest to niezbity dowód na to, iż mimo wszelkich zmian w kraju, istota pracy w kulturze pozostaje niezmienna. Dziękuję moim współpracownikom za profesjonalizm, z jakim wykonują swoją pracę, tworzą ofertę artystyczną i z sukcesem ją realizują.

Goszczonym przez nas artystom serdecznie dziękuję za zaufanie, wspólne wzruszenia i piękne wspomnienia. Mecenasom kultury – za zrozumienie dla misji Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz potrzeb lokalnego społeczeństwa, to również dzięki Wam SOK stał się w krótkim czasie centrum życia kulturalnego Suwałk i regionu. Wszystkim uczestnikom zajęć artystycznych w SOK dziękuję za ich szczere zaangażowanie w aktywne współtworzenie sztuki.

Słowa uznania za zrozumienie dla naszych ambicji łączenia w codziennej działalności wartości artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych, wsparcie oddolnych inicjatyw oraz częstokroć osobiste zaangażowanie kieruję również do samorządu i władz Suwałk oraz województwa podlaskiego. Podziękowania należą się także lokalnym i regionalnym mediom: prasie, rozgłośniom radiowym, portalom internetowym i mediom społecznościowym. To dzięki Państwu i Waszej pracy publiczność zawsze jest doskonale poinformowana o naszej ofercie artystycznej, edukacyjnej i pozostałych działaniach.

Dziękuję wreszcie mieszkańcom miasta i regionu – naszej wiernej, wspaniałej publiczności, która wspólnie z nami z powodzeniem budowała przestrzeń przyjazną kulturze. Frekwencja na wydarzeniach artystycznych świadczy o tym, że ta przestrzeń stała się przyjazna także dla Państwa, a Suwalski Ośrodek Kultury – miejscem gdzie chętnie spędzacie czas i doznajecie wielu cudownych przeżyć, miejscem spotkań i budowania dobrych relacji.

Dziękując za wsparcie, dziękuję także za krytykę, która zawsze inspiruje mnie do dalszych poszukiwań oraz dialogu. Kontakt ze sztuką to odkrywanie piękna, ale i prawdy, także w każdym z nas. Życzę Państwu jak najwięcej takich odkryć. Wierzę, że dotychczasowe doświadczenia znajdą swoją kontynuację, a mojej następczyni na stanowisku dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury życzę wielu zawodowych sukcesów.

Z poważaniem,
Bożena Kamińska, Dyrektor

 

Foto: Archiwum SOK, autor Piotr Kopciał

Komentarze
Więcej w Bożena Kamińska, kultura, SOK
VII edycja “Poezji Gram”. Program (wstępny)

W dniach 17-18 listopada 2017 r. odbędzie się VII edycja Oleckich Zderzeń ze Słowem i Dźwiękiem POEZJI GRAM. Po zeszłorocznej zadyszce...

Zamknij