“Żubroffka”, pokaz filmów litewskich w Suwałkach

Informacja nadesłana:


6 grudnia 2013 r. o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się pokaz krótkometrażowych filmów z Litwy. Filmy zostaną zaprezentowane w ramach białostockiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Gościem specjalnym pokazu będzie Eva Brazdžionyt? (Litwa) z Litewskiej Agencji Filmowej LITHUANIAN SHORTS. Bilety: 5 zł w kasie SOK.

 

W Suwałkach będzie wyjątkowa okazja zobaczyć specjalny program “Lithuanian Shorts: Best of the Best”, przygotowany dla festiwalu ŻUBROFFKA. Warto przekonać się, co działo się w ostatnich latach w kinematografii naszych sąsiadów. A wydarzyło się sporo. Zaskakujące tematy, subtelne poczucie humoru, nowe rodzaje wyrazu i ciekawa forma wizualna – to i jeszcze więcej znalazło się w zestawie złożonym z fabuł, animacji i filmu dokumentalnego.

 

Filmy, które zostaną zaprezentowane były wielokrotnie nagradzane i nominowane przez Lithuanian National Film and Television Awards “Silver Crane”, litewski odpowiednik Oscarów, a także zauważane na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie.

 

W programie:


Nesiseka šiandien/Not Lucky Today, reż. Dovil? Šarutyt?, 2010, 6’

Paskutin? medaus m?nesio diena/The Last Day of the Honeymoon, reż. Rokas Eltermanas, 2011, 30’

Nepriklausomyb?s diena/Independence Day, reż. Urt? Budinait?, 2011, 5’

Šanxai banzai/Shanghai banzai, reż. J?rat? Samulionyt?, 2010, 26’

Galim susitikti, galim nesusitikti/We May Meet, We May Not, reż. Skirmanta Jakait?, 2011, 8’

Jau puiku, tik dar šiek tiek/It Would Be Splendid, Yet…, reż. Lina Lužyt?, 2009, 28’

Komentarze
Więcej w film, Filmy krótkometrażowe, kultura, Litwa, SOK, Suwałki
Pieczyńska, Wójcik, Polk i Cyrwus. Spektakl “Prawda” w SOK

W najbliższą sobotę 7 grudnia 2013 r. w Suwałkach będzie można zobaczyć kolejną komedię w gwiazdorskiej obsadzie. Tym razem Małgorzata...

Zamknij