Niezły hip -hop mamy w Olecku. Nagrody dla oleckich zespołów na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

Oceń

W dniach 25- 27 maj 2017 r. w Suwałkach odbywał się  XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”. W wydarzeniu udział wzięło prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat, w tym blisko 150 zespołów i solistów z Polski i Europy między innymi Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji. Ich występy oceniali znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, tancerze, choreografowie i pedagodzy.

Festiwal zainaugurowano pokazem baśni tanecznej „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu zespołów artystycznych Suwalskiego Ośrodka Kultury w reżyserii Iryny Popowej. Dzień później mieliśmy okazję obejrzeć fenomenalny występ gościa specjalnego festiwalu – energetycznej i żywiołowej Dance Folk Group ROKVA z Gruzji.

Festiwal uwieńczyła uroczysta gala, podczas której nastąpiła prezentacja laureatów, poprzedzona koncertem wspomnieniowym honorującym pamięć znakomitych artystów: Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego. Udział w tym wydarzeniu wzięła Ewa Błaszczyk-Janczarska, znakomita aktorka i prezes Fundacji Akogo? Widzowie, którzy nie mogli zobaczyć koncertu laureatów i Koncertu Wspomnieniowego, będą mieli szansę zobaczyć oba na antenie Telewizji Polskiej.

Grand Prix festiwalu i nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w kategorii taniec otrzymała Dance Folk Group ROKVA (Poti, Gruzja), w kategorii piosenka – Paweł Rydz z Domu Kultury w Małogoszczy. Grand Prix w kategorii piosenka i nagrodę Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP – Ewa Agata Mociak.

Wśród nagrodzonych znalazły się dwa taneczne zespoły z Olecka (Hip – Hop, kategoria wiekowa 13- 16 lat i 17-25 lat), działające przy Regionalnym Ośrodku Kultury. Oba zajęły drugie miejsce. Szczegóły poniżej:

 

Protokół z posiedzenia JURY XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „MUSZELKI WIGIER 2017” w kategorii piosenka

 

JURY w składzie:

 

  1. ALEKSANDER PAŁAC –przewodniczący jury –  kompozytor,  realizator  muzycznych programów telewizyjnych
  2. KRYSTYNA PIOTROWSKA – muzyk, kompozytor, trener wokalny, realizator programów młodzieżowych, promuje młode talenty w Polsce i za granicą.
  3. BARBARA SŁABICKA– absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, trener wokalny, realizator nagrań radiowych i telewizyjnych, organizator i reżyser koncertów i widowisk.
  4. IGNACY OŁÓWdoktor sztuk muzycznych, ceniony dyrygent Suwalskiego Chóru Żeńskiego CANTILENA, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA.
  5. WANDA KWIETNIEWSKA – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z najbardziej popularnych piosenkarek polskiego rocka lat 80. Do 1982 wokalistka zespołu LOMBARD. Założycielka zespołu BANDA i WANDA.
  6. SŁAWOMIR WIERZCHOLSKI – wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy, założyciel grupy NOCNA ZMIANA BLUESA,

Po przesłuchaniu 111 wykonawców postanowiło przyznać złote, srebrne i brązowe „Muszelki Wigier” oraz wyróżnienia.

W kategorii  6-10 lat

SOLIŚCI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier –  Kałęka Maja – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Aleksejewa Nikol – ze Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach; rej. wileński

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Zawadzka Nela – ze Studia Doskonalu Voice and More z Węgrowa

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Gajowy Mikołaj – ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Pozaszkolnym w Łukowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Walento Sebastian – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Czertowa Agnija – z Kaliningradu

 

Wyróżnienia:

  1. Danieluk Anna – ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie
  2. Mikovićius Raidas – z Kłajpedy
  3. Zyskowska Maja – ze Stowarzyszenia KULTURA NIEZALEŻNA w Grajewie
  4. Łyskawa Antoni – z Centrum Kultury MUZYK SŁUPCA
  5. Kasperowicz Iga – ze Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku

 

Nagroda specjalna dla najmłodszych uczestniczek festiwalu:

– Tracz Ada

– Konys Victoria

 

ZESPOŁY

I miejsce – Złota Muszelka Wigier –  Małe Beciaki – ze Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

I miejsce – Złota Muszelka Wigier –  GRIDZIUNAITE ADRIJA  USINSKAITE AUSTEJA

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Junior Dream Kids – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Jedynaczki – ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Pozaszkolnym w Łukowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Jula i Seba – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Keberiost Children

 

W kategorii 11-13 lat

SOLIŚCI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Domitrz Daria – ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Warszawy

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Walendykiewicz Jakub – ze Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Jedliński Norbert – z Centrum Kultury Bibliotek z Gmina Dębica

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Czaplicka Aleksandra – z Grajewskiego Centrum Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Jastrzębski Kuba – z Łukowskiego Ośrodka Kultury

 

Wyróżnienia:

  1. Rozenko Wiktoria – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni
  2. Antończak Maciej – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni
  3. Grzesiak Liliana – z Młodzieżowego Domu Kultury ISKRA z Piły
  4. Rataj Jagoda – z STE Omega z Katowic

 

ZESPOŁY

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Keberiokst Junior

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Karuzela – z Bielskiego Domu Kultury z Bielska Podlaskiego

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Dream Kids – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

W kategorii 14 – 16 lat

SOLIŚCI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Dudek Julia z Starachowickiego Centrum Kultury- Starachowice

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Zygadło Martyna z Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Tracz Wiktoria z The Brit School for Performing Arts and Technology

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Szymański Grzegorz

Wyróżnienia:

  1. Zduńczyk Amelia ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie
  2. Armata Alicja – ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie
  3. Nykiś Julia – z Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie
  4. Połowniak Weronika

 

ZESPOŁY

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Keberiokst Senior zespół wokalny z Kłajpedy (Litwa)

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Beciaki ze Stowarzyszenia „Pomoc dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Świetlik 2 z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

W kategorii 17 – 25 lat

 

SOLIŚCI

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – Oszczędłowski Bartosz

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Siwek Dominika z Kętrzyna

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Wojtkielewicz Kamila z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Połowniak Dominik z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

III Miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – Rakowska Karolina ze Starachowickiego Centrum Kultury
Wyróżnienia:

  1. Krassowska Dominika z Vocaling Studio w Ełku
  2. Kręplewska Marta z Liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie


Zespoły

I miejsce – Złota Muszelka Wigier –  Jagody ze Lwowa na  Ukrainie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – kFARTet z Bielskiego Domu Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – FART z Bielskiego Domu Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

GRAND PRIX – Rydz Paweł z Domu Kultury w Małogoszczy

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)


GRAND PRIX –
Mociak Agata Ewa

Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP

 

 

Protokół z posiedzenia Jury XVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA „MUSZELKI WIGIER 2017” w kategorii  TANIEC

 

Jury w składzie:

 

  1. SEBASTIAN BIAŁOBRZESKI– zawodowy tancerz, nauczyciel tańca, choreograf. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku  i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Juror  ogólnopolskich festiwali tanecznych, min. w Gdańsku, Gorzowie, Bydgoszczy, Kielcach.
  2. MARIA GIERASIMIUK – Nauczyciel tańca, pedagog, choreograf. Pomysłodawczyni i realizatorka Przeglądu Zespołów Tanecznych KARNAWAŁ oraz Międzynarodowych Prezentacji Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku. Uhonorowana nagrodą Ministra Kultury w I edycji programu TALENTY.
  3. IRYNA POPOVA – nauczyciel tańca, pedagog, choreograf z Ukrainy, wykładowca w Wyższej Szkole Tanecznej w Doniecku, reżyser koncertów i widowisk, uhonorowana medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej,
  4. PIOTR BIAŁOBRZESKI – tancerz, student trzeciego roku Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „TANIEC”, instruktor tańca hip hop, juror na ogólnopolskich festiwalach tanecznych, tancerz w spektaklu „Life after life” w Gdańsku, spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”.

przyznało następujące nagrody:

 

TANIEC LUDOWY  

I miejsce Złota Muszelka Wigier –  ABRAKADABRA Ziemia Mielecka „Suita tańca górali żywieckich” z Samorządowego Centrum Kultury  w Mielcu  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier –  ABRAKADABRA Ziemia Mielecka z Samorządowego Centrum Kultury  w Mielcu  „ Suita tańców śląskich” (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Zespół Tańca Ludowego BYSTRY z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – DZIECI SUWALSZCZYZNY z Suwalskiego Ośrodka Kultury

Wyróżnienie – nie przyznano

 

MAŻORETKI, CHEERLEADERKI

I miejsce Złota Muszelka Wigier –  –  FLEX    z Suwalskiego Ośrodka Kultury  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FLEKSIK  z Suwalskiego Ośrodka Kultury  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier –  COOKIES z Augustowskich Placówek Kultury

 

HIP-HOP (6 -12 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier –   JUMP  ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FOCUS CREW  ze Studio Tańca Focus z Augustowa    (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – VICE VERSA ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – FOCUS TEAM ze Studio Tańca Focus z Augustowa    

Wyróżnienie:

  1. FOCUS KIDS ze Studio Tańca Focus z Augustowa
  2. TIP TOP ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie

 

HIP-HOP (13 – 16 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – PROGRES   ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie   (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – TAKA SYTUACJA  z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku   (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – DOTYK MINI z Suwalskiego Ośrodka Kultury

Wyróżnienie: nie przyznano

 

HIP-HOP ( 17-25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – DOTYK    z Suwalskiego Ośrodka Kultury (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier –  CITY DANCE  z Regionalnego Ośrodka kultury w Olecku (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – nie przyznano

Wyróżnienie: nie przyznano

 

INNE FORMY TANECZNE (6 – 12 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – HAND TO HAND Dzieci   z Klubu Sportowego Hand To Hand w Warszawie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – BRAX V   z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FOX 4  z FOX DANCE Studio w Warszawie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – REX 1 ze Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie

Wyróżnienie:

  1. TIP TOP

 

INNE FORMY TANECZNE (Kategoria łączona 13 – 25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – BALBINKI  z Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – LA FLACA FAMILY ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – BRAX IV  z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – nie przyznano

Wyróżnienie:

  1. FOX 1 z FOX DANCE Studio w Warszawie
  1. TRZY CZWARTE z Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie

 

GRAND PRIX dla zespołu     ROKVA z POTI w  Gruzji

(nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Komentarze

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Więcej w muzyka, Olecko, ROK, Suwałki, Taniec
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij