Złodziej roweru usłyszał zarzuty

Oceń

Komunikat KPP w Olecku;


Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi, który z piwnicy bloku na terenie Olecka dokonał kradzieży roweru. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. 


Na początku marca br oleccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, z piwnicy jednego z bloków na terenie Olecka, roweru górskiego. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na tysiąc złotych. Kryminalni prowadzący sprawę wytypowali krąg osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem i w miniony poniedziałek do policyjnego aresztu trafił Dawid O. Mężczyzna  usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy.

Za ten czyn 29-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Pozostawione na klatkach schodowych, na parkingach czy też na korytarzach piwnicznych niezabezpieczone rowery to wyjątkowa okazja dla złodzieja. Aby ustrzec się utraty jednośladu, pomyślmy o jego ochronie. Rower, który nie posiada żadnego zabezpieczenia, jest dla złodzieja bardzo łatwym  łupem, w związku z tym pamiętajmy:

– przypinajmy rowery do przytwierdzonych, nieruchomych obiektów np. stojaków na rowery;

– zawsze przypinajmy swój rower w miejscach dobrze oświetlonych i widocznych;

– zabezpieczajmy akcesoria, szczególnie te, które można łatwo zdemontować;

– przed odejściem sprawdzajmy zabezpieczenie, by upewnić się, że jest dobrze założone i zapięte.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Więcej w kradzież, Olecko, Policja
Budżet obywatelski w Olecku. Szykujcie wnioski, jest terminarz

  Dobre wieści z Ratusza. Wreszcie został uruchomiony budżet obywatelski:   Decyzją mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego, za 200 tys....


Zamknij