Czas miłości i uśmiechów. Radna Dunaj daje sygnał do kampanii burmistrza

Sprawa wygaszenia mandatu radnej Renaty Dunaj ciągnęła się kilkanaście miesięcy. Niedługo (“Zarządzenie zastępcze” zostało wydane w lipcu 2015 r.). Szczególnie w kontekście innego, dla miasta znacznie ważniejszego sporu. A wtorkowe zarządzenie wojewody z pewnością ma większe niż nam się wydaje znaczenie. I jest istotnym sygnałem nie tylko dla Burmistrza Olecka.

 

Warto przypomnieć, że radni podobnie jak to miało miejsce później, w przypadku burmistrza odrzucili wniosek o wygaszenie mandatu radnej Renaty Dunaj. Co zresztą skrupulatnie, przy okazji głosowania nad wnioskiem o wygaszenie mandatu burmistrza wypomniał Przewodniczący Rady Miejskiej. Sama zainteresowana także utrzymywała, że czuje się niewinna, a i sprawa nie wydawała się tak jednoznaczna. Sąd jednak wątpliwości nie miał. Odrzucił wszystkie zażalenia radnej Dunaj, co jednocześnie uprawomocniło “Zarządzenie zastępcze” wydane 20 lipca 2015 r. przez wojewodę. 

 

Nie ulega także wątpliwości, że z pozoru błaha sprawa radnej Dunaj z całą pewnością wywoła spore polityczne poruszenie. I to zarówno w szeregach władz jak i opozycji. Po pierwsze wybory uzupełniające będą dla opozycji walką o utrzymanie status quo. Pytanie czy radna Dunaj ponownie będzie starać się o mandat? I czy w świetle postanowienia wojewody ma na ten mandat szansę (niezależenie od jej poczucia krzywdy). Dla obozu burmistrza może to być z kolei szansa na powiększenie przewagi i chwilowe pognębienie opozycji. Ale to nie wszystko. Bo po drugie casus radnej Renaty Dunaj z pewnością dał sporo do myślenia burmistrzowi. A wtorkowa decyzja wojewody zmusza go do precyzyjnego zaplanowania swoich dalszych ruchów. I to dość daleko wprzód. A to może oznaczać początek kampanii wyborczej burmistrza. Kampanii, w której inni kandydaci na razie muszą siedzieć w zaciszu domowych pieleszy. W tym czasie burmistrz może “wyjść do ludzi” i rozdawać uśmiechy na prawo i lewo. I być z mieszkańcami miasta. Bo, to że zamieszanie wokół “Sarny” nadwyrężyło zaufanie do burmistrza, o które po raz pierwszy od wielu lat musi zawalczyć, z pewnością już do niego dotarło. I to daje mu sporą przewagę. 

 

Ale jest też jeszcze inna, trzecia strona medalu. Bo wygaszenie mandatu radnej Dunaj może wśród niektórych dotychczasowych zwolenników burmistrza zasiać ziarno niepewności. Co może oznaczać, że oni także zaczną słać uśmiechy. Niekoniecznie szerokie i niekoniecznie do ludu Olecka, ale być może dyskretne, niewinne i ledwo dostrzegalne do tych, do których wcześniej szczerzyli co najwyżej złośliwie zęby. 

 

Czeka nas więc najprawdopodobniej w najbliższym czasie czas miłości i uśmiechów, ciekawa zabawa w podchody i podziwu godna integracja władz i mieszkańców. I niewykluczone, że niektórzy olecczanie będą w najbliższych miesiącach przecierać oczy ze zdumienia. 

 

Poniżej publikujemy Zarządzenie zastępcze” wojewody w sprawie mandatu radnej Renaty Dunaj.

 

 

 

Olecko, Zarządzenie Zastępcze. Renata Dunaj

 

 

Olecko, Zarządzenie Zastępcze. Renata Dunaj

 

 

 

Olecko, Zarządzenie Zastępcze. Renata Dunaj

 

 

 

Olecko, Zarządzenie zastępcze, Renata Dunaj

Komentarze
Więcej w CBA, Olecko, Rada Miejska, Renat Dunaj, Wacław Olszewski, wojewoda warmińsko - mazurski
Radna Renata Dunaj utraciła mandat. Czekają nas wybory uzupełniające

Ważna informacja Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie:   Zarządzenie zastępcze Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 20 lipca 2015 r. w...

Zamknij