Disco, jazz, hip hop, house, LA style. Międzynarodowy Dzień Tańca w Olecku

Regionalny Ośrodek Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Tańcy przygotował kilka atrakcji dla wszystkich miłośników tańca.

 

29 kwietnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Tańca w 1982 roku przez UNESCO na cześć wielkiego reformatora baletu Jeana-Georgesa Noverre. Co roku z tej okazji osoba związana tańcem współczesnym lub baletem wygłasza swoje przesłanie dla świata. W Olecku z okazji „święta tańca” przygotowaliśmy kilka atrakcji.

 

29 kwietnia (niedziela) o godzinie 14:00 w sali kina „Mazur” zobaczymy pokazy taneczne w wykonaniu oleckich grup tanecznych. Na deskach sceny wystąpi „City Dance” – najliczniejsza grupa tańcząca hip hop, house i LA style, działająca w ROK „Mazury Garbate” od października 2010 roku grupa „You Know” oraz zespół dziecięcy „Muffinki”, który od marca 2011 roku pod czujnym okiem instruktorki tańca – Anny Duchnowskiej ćwiczy hip hop, jazz, taniec klasyczny, współczesny oraz Disco Dance. Na pokazach zaprezentuje się również duet taneczny „Just do it”, który tworzą Anna Duchnowska oraz Izabela Piotrowska.

 

Po pokazach tanecznych odbędzie się projekcja kultowego filmu „Step up III”, w którym taniec stanowi nie tło, a jeden z najbardziej interesujących elementów.

Wstęp 10 zł

Komentarze
Więcej w Olecko ROK, Taniec
Let’s dance. Warsztaty i pokaz w ROK

Zapowiadaliśmy już warsztaty taneczne prowadzone przez Bizona i Kobechu w ramach Akademii Tańca Performance Flow. Przypominamy odbędą się one 17...

Zamknij