Dobry, amerykański blues w Suwałkach. Koncert Shaun Booker i Sean Carney Band

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza

 

Do Suwałki Blues Festival 2017 zostało jeszcze sporo czasu. Kto nie może się doczekać 10. edycji SBF, już niedługo będzie miał okazję posłuchać świetnego bluesa w Suwalskim Ośrodku Kultury. 27 listopada, w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej, Suwałki odwiedzą Shaun Booker i Sean Carney Band (USA).


Sean Carney początkowo grał jako gitarzysta zespołów R&B. W 1998 roku nagrał debiutancką płytę “Provisions”. 8 lat później ukazał się album “Life of Ease”, a wkrótce po tym Sean Carney Band zdobył pierwszą nagrodę w International Blues Challenge w Memphis. Lidera zespołu uhonorowano nagrodą im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty w konkursie!


Carney wielokrotnie występował w Europie, towarzysząc m.in. Duke’owi Robillardowi. Ma na koncie wspólne nagrania z nim oraz Jimmy’m Thackery’m. W ostatnich latach nagrywa i koncertuje głównie z Shaun Booker.


Shaun Booker to utalentowana wokalistka, która ma na koncie udział w International Blues Challenge. Po niezwykle energetycznym koncercie okrzyknięto ją “Cesarzową Beale Street”. Nic dziwnego. Na scenie przypomina muzyczno-taneczną bombą, która co chwila eksploduje niesamowitą dawką energii. W Suwałkach będzie okazja się o tym przekonać, ale przede wszystkim posłuchać znakomitej wokalistki.


Wspólnie koncertują w Stanach i Europie, wykonując głównie własne kompozycje z płyty “Blue Plate Special”. W listopadzie 2016 po raz pierwszy zawitają do Polski.


SHAUN BOOKER & SEAN CARNEY BAND (USA), niedziela, 27.11.2016, godz. 19:00, sala im. A. Wajdy, SOK, ul. Jana Pawła II 5. Bilety: 10 zł w kasie SOK


Komentarze
Więcej w Blues, kultura, muzyka, Shaun Booker i Sean Carney Band, SOK
Olecka biblioteka ma pomysł jak wskrzesić życie literackie w mieście?

Bardzo ciekawa inicjatywa Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku. Kto się odważy? A może powstanie z tego olecka grupa...

Zamknij