I znów nietrzeźwi kierowcy

Komuikat KPP w Olecku;

Kolejni kierujący, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu „na podwójnym gazie”

Nietrzeźwi kierujący od lat stanowią jeden z ważniejszych problemów zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenie stwarzają pijani kierujący.  Mimo to, wciąż wiele osób decyduje się usiąść za kierownice na „podwójnym gazie”. Tylko wczoraj na drogach powiatu oleccy policjanci zatrzymali 4 pijanych kierujących.

Alkohol jest odpowiedzialny za zaburzenie zdolności, które niezbędne są do bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Co więcej – u wielu osób alkohol powoduje wzrost pewności siebie oraz chęć podejmowania zachowań ryzykownych. Od tego to już tylko jeden krok do narażenia życia własnego, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Tylko wczoraj na drogach powiatu oleccy policjanci zatrzymali 4 takich nieodpowiedzialnych kierujących.

Pierwszego nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali przed godz. 14:00 w Olecku na ul. Kościuszki. Wiesław S. prowadził samochód osobowy marki Audi mając w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 29-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż zostały mu zatrzymane w lutym 2011 r.

Kolejny kierujący został zatrzymany przed godz. 16:00 w Wieliczkach. Badanie alkomatem kierującego osobowym bmw wykazało około 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali Zygmuntowi W. prawo jazdy.

Jako trzeci został zatrzymany po godz. 17:00 w miejscowości Krupin kierujący rowerem. Badanie stanu trzeźwości Jerzego B. wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.

Ostatni pijany kierujący został zatrzymany przed godz. 18:00 również w miejscowości Krupin  Robert P. kierował samochodem osobowym marki Audi mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie  zatrzymano prawo jazdy.

W związku z wciąż licznymi przypadkami kierujących na „podwójnym gazie” policja apeluje o rozsądek i zachowanie trzeźwości podczas jazdy. Piłeś! Nie jedź! Pamiętaj! Jeśli pijesz i prowadzisz, cokolwiek się stanie nie będzie to przypadek.

Foto KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
Zadaj pytanie burmistrzowi. Nowa zakładka na stronie Urzędu Miejskiego

Na stronach Urzędu Miejskiego w Olecku pojawił się właśnie zabawny (o tym, dlaczego zabawny, innym razem) z komunikat, w którym...

Zamknij