iOlecko C-19 czyli reaktywacja

Dlaczego wracamy? Odpowiedź brzmi – w związku z sytuacją epidemiologiczną. W ostatnich dniach w Olecku przybyło osób, zakażonych koronawirusem. Tylko dziś poinformowano o 6 przypadkach. W sumie w powiecie oleckim od marca tego roku odnotowano 53 przypadki, z czego przytłaczająca większości to przypadki, które pojawiły się w ostatnich dniach. Dość powiedzieć, że Olecko przez długi czas z 2 przypadkami znajdowało się w ogonie statystyk. W ostatnich dniach wiele się jednak w tej kwestii zmieniło, choć nadal w powiecie oleckim jest najmniej (liczbowo) przypadków. 

Jednocześnie wraz z rozwojem pandemii w mieście pojawiają się plotki i różne, mniej lub bardziej niesprawdzone informacje. Niestety okazuje się, że lokalne media z jakichś powodów pozostają bierne. Być może wynika to z blokady informacyjnej ze strony oleckiego sanepidu (o czym w innym miejscu), a być może z braku zainteresowania. My uważamy jednak, że informacja jest podstawowym prawem i że informacja jest lepsza od braku informacji i od dezinformacji, szczególnie w czasach trudnych i niespokojnych. Dlatego postanowiliśmy informować was na bieżąco o tym, co dzieje się w mieście w związku z epidemią wirusa COVID-19, którego w skrócie będziemy oznaczać symbolem C-19.

I na koniec informujemy wszelkich koronasceptyków, płaskoziemców, wolnościowców, samozwańczych docentów wirusologii, zwolenników „plandemii” oraz kosmitów – nie musicie nas czytać. My w każdym razie czytać was nie zamierzamy i będziemy w kosmos posyłać wasze komentarze. Zawsze możecie założyć własne media i tam publikować swoje egzegezy, tutaj nie ma nie miejsca. 

Statystki:

W dniu dzisiejszym odnotowano 6 nowych przypadków w powiecie oleckim.

W sumie obecnie mamy 47 aktywnych przypadków.

W kwarantannie przebywa 728 osób.

Komentarze
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowoczesne wizytówki dla rzeszowskich przedsiębiorców

Prowadzisz własne przedsiębiorstwo w Rzeszowie i chciałbyś wyrobić dla siebie albo swoich najważniejszych podwładnych wizytówki? A może interesują cię wizytówki...

Zamknij