Izabela Piotrowska uczestniczyła w Rezydencji Artystycznej w Ljubljanie

Informacja nadesłana:

 

Javni Sklad Republike Slovenije za Kulturne Dejavnosti, czyli kulturalna instytucja związana z działaniami kulturalnymi w stolicy Słowenii – Ljubljanie gości co miesiąc artystów różnych dziedzin, w ramach programu – Rezydencja Artystyczna. W czerwcu taką szansę otrzymała Olecczanka Izabela Piotrowska, która swój pobyt poświęciła swojemu rozwojowi w zakresie tańca. 

Rezydencja umożliwiła mi bezpośrednią promocję własnej twórczości i własnej osoby, ponieważ znalazłam się w samym centrum kulturalnym Ljubljany, a więc poznałam osoby zajmujące się bądź koordynujące taneczne projekty, działania, festiwale itp. Umożliwiło mi to bezpośrednią promocję i przekazanie swojego DVD z nagraniem własnego spektaklu tanecznego i trailera (którego premiera miała miejsce w Olecku na ostatniej edycji SZTAMY) doradcom/expertom w dziedzinie tańca i założycielom centrów tanecznych, m.in Plesna Izba Maribor (Taneczna Izba w Mariborze), JSKD – w dziale tańca, organizatorom festiwalu UKREP ZA – Festiwal Tanecznych Perspektyw przy Teatrze Tańca Ljubljana.

 

Olecko, Izabela Piotrowska, Javni Sklad Republike Slovenije za Kulturne Dejavnosti

Moja rezydencja artystyczna to:
*około 30 obejrzanych spektakli, bądź prezentacji tanecznych
*około 30 godzin warsztatów tanecznych i performatywnych
*udział w 2 festiwalach tanecznych
*wiele nowych kontaktów międzynarodowych z ludźmi dziedziny tańca,organizacji wydarzeń, festiwali, przeglądów
*produkcja taneczna podczas festiwalu UKREP ZA (16.06-19.06) w Ljubljanie we współpracy z innymi międzynarodowymi artystami – uczestnikami warsztatów ze Słowacji, Słowenii i Chorwacji.

Udział w rezydencji byłby zdecydowanie utrudniony lub niemożliwy bez przychylności kilku osób z Olecka, za co chciałabym serdecznie podziękować Fundacji Rozwoju Ziemi Oleckiej oraz Wicestaroście Olecka Kazimierzowi Iwanowskiemu. Wsparcie z ich strony ułatwiło i pomogło mi w skorzystaniu z tak wartościowego i rozwojowego projektu taneczno-artystycznego.


Olecko, Izabela Piotrowska, Javni Sklad Republike Slovenije za Kulturne Dejavnosti

Komentarze
Więcej w Izabela Piotrowska, Javni Sklad Republike Slovenije za Kulturne D, kultura, Olecko
Międzynarodowe Spotkania z Folklorem w Olecku. Program

Więc tak (wiemy, od "więc" się zdania nie zaczyna) najpierw "Skocznia" i IV Festiwal Jednego Instrumentu (jeden dzień), tydzień później...

Zamknij