Jesień pisarzy

Wygląda na to, że lato w Polsce było czasem festiwali i koncertów, jesień czasem książek. I to nie byle jakich.

Otóż 21-22 października na zaproszenie wydawnictwa Znak przyjedzie do Polski Mario Vargas Llosa laureat Literackiej Nagrody Nobla w 2010 roku. Bez wątpienia zeszłoroczna decyzja Komitetu Noblowskiego ucieszyła miłośników literatury nie tylko w Polsce. Ten peruwiański pisarz należy do najpopularniejszych i najchętniej czytanych autorów na świecie. Od dawna wymieniany był wśród murowanych kandydatów „do Nobla”. Na szczęście inaczej niż w ostatnich latach, zacne grono decydujące o nagrodzie, postanowiło postawić na największego faworyta. I słusznie.

Llosa przyjedzie do Polski promować swoją najnowszą powieść „Marzenie Celta”, która ukarze się wkrótce nakładem Wydawnictwa Znak. Spotka się z czytelnikami w Krakowie i Warszawie. Kto żyw i dobrą literaturę lubi niech szykuje się na spotkanie z wybitnym autorem.

Kilka tygodni później (2-6 listopad) na zaproszenie organizatorów Conrad Festival do Krakowa przybędzie Michel Houellebecq, autor m.in. głośnych „Cząstek elementarnych”. Skandalista, dziwak, prowokator, zaciekły przeciwnik islamu. Z pewnością warto posłuchać co będzie miał do powiedzenia na temat swojej twórczości tym bardziej, że od wielu lat żyje w swojej samotni, niechętnie się stamtąd wychyla i nie uczestniczy w tak zwanym aktywnym życiu literackim.

Komentarze
Więcej w Conrad Festival, Książki, kultura, Mario Vargas Llosa, Michel Houellebecq, Nagroda Nobla, nowości wydawnicze, spotkania autorskie
Nagroda Kościelskich 2011

Znamy już laureata tegorocznej nagrody im. Kościelskich. Został nim Andrzej Franaszek autor monumentalnej książki „Miłosz. Biografia."   W uzasadnieniu jury...

Zamknij