Krótkie historie – Kobiety w Olecku

 

Kobiety w Olecku

 

Dziś, o godz. 19.45 w paryskim Grand Palais odbędzie się debata dotycząca Sztuki, Filozofii i Rzemiosła. Do debaty zostali zaproszeni: François Jullien, François L’Yvonnet, Marc Guillaume, Serge Nicole, Antoine Leperlier. Debatę poprowadzi Alin Avila, którego mniej oficjalnie można ponoć spotkać biegającego w lasku w Vincennes, zaś bardziej oficjalnie zorganizował ostatnio wystawę dla polskich artystek z Sopotu pod tytułem: “Sztuka jest kobietą”. Tytuł wystawy pięknie brzmiący, ale w ważnej debacie w Grand Palais nie bierze udziału żadna kobieta. Alain Avila zadziałał impulsywnie, miał przecież przyjemność ostatnio podziwiać kobiety na wernisażu.

 

Francuskie artystki raczej nie biorą udziału w wystawach zamykających ich twórczość w określeniach “sztuka jest kobietą”, gdyż chętnie zajmują głos, jeśli mają coś do powiedzenia, zaś nie dają się wpędzić na manowce pokrętnej refleksji. Głos kobiet w sztuce wydaje się dziś być dominujący, ale to już zupełnie odmienna sprawa i inny rodzaj refleksji.

 

Paryż to duże miasto, znajdzie sobie tam miejsce każdy, natomiast jak to jest w małym mazurskim mieście? Jak się mają kobiety w Olecku? Kobiety wszelkich zawodów i w różnorodnym wieku? 

 

EK

 

“Krótkie historie” – nowy cykl iOlecko. Cykl, w którym zgodnie z tytułem będą publikowane krótkie opowieści nie tylko o naszym mieście. Do rozważania, dyskusji, polemiki. Wszelkie opinie mile widziane.

Komentarze
Więcej w Kobiety, Krótkie historie, kultura, Olecko, społeczeństwo
Gongi i misy tybetańskie w ROK

Dźwięki świata - koncert czyli relaksacyjna kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich. Koncert didgeridoo na instrumentach etnicznych (didgeridoo, bębny, misy tybetańskie,...

Zamknij