Kto zostanie wiceburmistrzem? Błąd 404

To pytanie zostało przesłane na adres redakcji i skierowane do Wacława Olszewskiego. Zadaliśmy je podczas przedwyborczej debaty w kinie “Mazur”. Dotyczyło ono osiągnięć urzędującego przez lata wraz z Wacławem Olszewskim wiceburmistrza Henryka Trznadla. Pytanie to wywołało powszechną wesołość i aplauz na sali. Przez chwilę uśmiechnął się nawet Wacław Olszewski. Siedzący kilka rzędów od sceny Henryk Trznadel zachował jednak kamienną twarz.

W czasie minionej kampanii dla niektórych pytanie o to, kto zostanie wiceburmistrzem było ważniejsze nawet niż jaki program proponują poszczególni kandydaci. Co ciekawe szczególne zainteresowanie w tym temacie wykazywali zwolennicy Wacława Olszewskiego, którzy znając najoględniej mówiąc dystans do osoby byłego wiceburmistrza wykorzystywali ową negatywną legendą by tworzyć najczęściej absurdalne kombinacje w przypadku kontrkandydatów Olszewskiego. Umiejętnie posługiwali się w tym przypadku figurą wiceburmistrza jako obowiązkowego czarnego luda w oleckim pejzażu samorządowym, nie zdając sobie sprawy, że tym samym wzmacniają negatywną narrację dotyczącą byłego wiceburmistrza. Bo jak się wydaje jego osoba przez lata urosła w Olecku do postaci niemal mitycznej. Z tym, że nie jest to legenda bynajmniej pozytywna.

Dla wielu więc probierzem ewentualnych zapowiadanych przez Wacława Olszewskiego zmian będzie nominacja na to stanowisko. Przypomnijmy więc, że Henryk Trznadel utracił automatycznie stanowisko wraz z wygaszeniem mandatu Wacławowi Olszewskiemu. Krzysztof Marek Kosewski po objęciu stanowiska osoby pełniącej obowiązki burmistrza zwolnił Henryka Trznadla, z tym że okres wypowiedzenia kończył się z dniem 30 czerwca 2017 r.

Na stronie Urzędu Miasta w zakładce wiceburmistrz nadal jednak nie znajdziemy nazwiska zastępcy Wacława Olszewskiego. Widnieje za to komunikat “Błąd 404”. Zapytaliśmy więc w piątek, 30 czerwca 2017 r. o to, kto będzie pełnił funkcję wice. Wacław Olszewski delikatnie mówiąc nie był zachwycony pytaniem i oświadczył, że gdy przyjdzie pora ujawni nazwisko swojego zastępcy. Pytanie czy będzie to Henryk Trznadel czy może ktoś zupełnie nowy pozostaje nadal otwarte. Odpowiedź poznamy być może jeszcze w tym tygodniu. Bez wątpienia dla niektórych będzie to jedna z ważniejszych decyzji obecnego burmistrza.

A jutro dokładnie miesiąc po wyborach opublikujemy tekst będący podsumowaniem i analizą minionej kampanii “Coście Olecku uczynili mieszkańcy Szczecinek, Judzik i Olszewa”

Foto: screen strony Urzędu Miejskiego

Komentarze
Więcej w Henryk Trznadel, Olecko, Wacław Olszewski
Rzetelny jak wicestarosta K. Iwanowski – rzecz o biurokracji i maturach

Czasami proste i wydawałoby się oczywiste pytanie może, jak się okazuje, wywołać zaskakującą reakcję decydentów, przyzwyczajonych najwyraźniej do tego, że...

Zamknij