Lotnisko w Białymstoku? Będzie referendum

Białystok nie rezygnuje z lotniska. 15 stycznia 2017 roku odbędzie się w województwie podlaskim referendum, w czasie którego mieszkańcy województwa będę mogli odpowiedzieć na pytanie: “Czy jest Pan/Pani za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego?”. Organizatorem referendum będzie sejmik województwa podlaskiego. Żeby referendum było ważne musi w nim wziąć udział 30% uprawnionych do głosowania mieszkańców regionu czyli ok 300 tys. osób. Sejmik województwa w ekspresowym tempie uchwalił kwotę 4 mln. zł. niezbędną do organizacji referendum.

Wyniki referendum nie będą wiążące dla władz. Ale na pewno będą ważnym argumentem jeśli chodzi o wnioski dotyczące dofinansowania przyszłej inwestycji. “Gazeta Współczesna” wspólnie z Radiem Białystok i TVP Białystok organizują debatę dotyczącą lotniska. Odbędzie się ona 11 stycznia i wezmą w niej udział m.in. m.in. Michał Tabisz, prezes Spółki Lotniskowej Rzeszów-Jasionka, Leszek Krawczyk, szef Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany, prof. Robert Ciborowski, rektor UwB i prof. Lech Dzienis, rektor PB.

Komentarze
Więcej w Białystok, lotnisko
Legarytmy w programie muzyczno – tanecznym Festiwalu Kalejdoskop w Białymstoku

Jutro, 7 kwietnia 2016 r. w Białymstoku zaczyna się wielkie święto polskiego tańca współczesnego - Festiwal Kalejdoskop 2016. Przez cztery...

Zamknij