Port Lotniczy Olsztyn-Mazury będzie się rozbudowywać

Urząd Marszałkowski informuje:

 

Województwo warmińsko-mazurskie wzbogaciło się o grunty o powierzchni ponad 90 ha w obrębie Szyman w sąsiedztwie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Wartość tych gruntów to 2,7 mln zł. Akt notarialny podpisał marszałek Gustaw Marek Brzezin i starosta szczycieński, który reprezentował Skarb Państwa.

– Tereny przeznaczymy na rozwój usług okołolotniskowych – mówił marszałek Brzezin. – Chodzi o to, żeby port służył nie tylko mieszkańcom i turystom w swobodnym przemieszczaniu się po świecie, ale również pełnił funkcje gospodarcze. Czekamy na plan zagospodarowania przestrzennego, który może być gotowy już w grudniu.

Wokół lotniska powstaną magazyny oraz logistyczne bazy związane m.in. z rozwojem funkcji transportowych czy cargo.

Prace nad porozumieniem trwały ponad cztery lata. W zamian za grunty przy lotnisku starostwo szczycieńskie otrzymało dom studencki przy ul. Bolesława Chrobrego w Szczytnie. Tę nieruchomość samorząd województwa dotychczas użyczał Wyższej Szkole Policji.

– Uporządkowanie kwestii własnościowych wzmocni obie strony – dodał marszałek. – Jako właściciele możemy swobodnie inwestować i zarządzać otrzymanymi nieruchomościami. Samorząd uzbroi i przygotuje teren tak, aby stał się atrakcyjny dla inwestorów.

Grunty zostaną przekazane Spółce Warmia i Mazury.

Komentarze
Więcej w lotnisko, Olsztyn, Port Lotniczy Olsztyn - Mazury
Z Warmii, Mazur i Podlasia blisko na cały świat

Jeszcze nigdy z północno-wschodniej Polski nie było tak blisko na cały świat. Od półtora roku mieszkańcy Olsztyna i Białegostoku, Łomży...

Zamknij