Mazury AirShow. Wielkie święto miłośników lotnictwa w Giżycku

Już od czwartku 4 sierpnia 2016 r. w Giżycku i okolicach spotkać będzie można fanów lotnictwa, którzy przybędą do miasta z okazji XVIII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur i weekendowych pokazów Mazury AirShow (6-7 sierpnia 2016 r. ) 


Mazury AirShow 2016 to już XVIII edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce. Wcześniej, od 1999 roku, pokazy te odbywały się pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury gromadząc liczną publiczność rozmiłowaną w podniebnych ewolucjach na lotnisku organizatora (Aeroklub Krainy Jezior) w Wilamowie koło Kętrzyna. W 2009 roku organizatorzy zapragnęli zainteresować lotnictwem szerszą publiczność i przenieśli część pokazów nad jezioro Niegocin w okolice plaży miejskiej i portu Giżycku. Ogromne zainteresowanie i zachwyt widzów potwierdziły, że ta właśnie lokalizacja jest najlepsza dla imprezy i dlatego kolejne edycje odbywają się właśnie w tym miejscu. Scenerią tegorocznej imprezy będzie jezioro Niegocin, a miejscami widokowymi będą: plaża miejska, brzegi wokół jeziora, a także samo jezioro, na którym znajdą się jednostki pływające (statki, jachty, łodzie, wodnosamoloty itp.).

 

XVIII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur  jest wydarzeniem towarzyszącym  Mazury AirShow 2016, przeznaczonym głównie dla polskich i zagranicznych załóg samolotów. Poza integracją wokół idei lotnictwa i wymianą doświadczeń uczestników, organizatorzy Zlotu stawiają sobie za cel jak najlepszą prezentację walorów turystycznych Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, ich unikatowego piękna i potencjału wśród tej wyselekcjonowanej grupy docelowej.


W tym roku możemy liczyć na efektowne pokazy lotnicze zarówno nad jak i na wodzie, ekspozycje sprzętu lotniczego, loty zapoznawcze nad Mazurami oraz rzecz jasna pokazy lotnicze samolotów akrobacyjnych, odrzutowych, zabytkowych, śmigłowców i wodnosamolotów. Organizatorzy zapowiadają wiele powietrznych atrakcji m.in. akrobacje zespołu Biało – Czerwone Iskry, “obecność takich maszyn jak C-130 “Herkules”, MIG 29, JAK – 50, JAK – 52, śmigłowiec Sokół, wodnosamoloty: Pipper PA 18, Lake Buccaneer, Cessna 185 “Skywagon”. 

 

Impreza odbędzie się na Plaży miejskiej i w porcie w Giżycku oraz na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Wstęp wolny

Komentarze
Więcej w Giżycko, Lotnictwo, Mazury AirShow 2016
Pół kilo gwoździ dla mieszkańców Giżycka. Olecko odwiedza Giżycko

Olecko w Giżycku: po spotkaniu W dniu 14 maja 2016 roku (sobota)  w Giżycku na zaproszenie Bardzo! Kulturalnego Klubu Dyskusyjnego...

Zamknij