Nowy Paczkomat w Olecku

Firma InPost otworzyła w Olecku nowy Paczkomat. Maszyna mieści na Alejach Lipowych i jest trzecim tego typu punktem otwartym w mieście. Jednocześnie stanowi jedyne takie miejsce w części Olecka leżącej po prawej stronie rzeki Legi. Paczkomatów przybywa w całej Polsce, a nasi rodacy coraz częściej używają ich do dostarczania paczek.

Nowa maszyna stanęła pod adresem Aleje Lipowe 3, tuż obok garaży szkoły nauki jazdy. Każdy kto mieszka w okolicy może skorzystać zarówno z możliwości odbioru jak i nadania paczki. Paczkomaty ułatwiają pracę kurierom oraz oszczędzają czas adresatowi paczki, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna. To pewnie dlatego firma InPost postawiła w całej Polsce już ponad 4800 tego typu punktów, a z dnia na dzień przybywa kolejnych. Skąd taka popularność? InPost oferuje konkurencyjne ceny dostaw oraz możliwość odbioru paczki o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu. Dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, firma daje możliwość śledzenia przesyłki przez Internet.

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu?

Odbiór paczki z Paczkomatu jest bardzo prosty. Na początku w trakcie zakupów przez Internet jako opcję dostawy wybierasz Paczkomat. System poprosi o podanie adresu e-mail, numeru telefonu oraz wybranie Paczkomatu w najbardziej dogodnej dla ciebie lokalizacji. Na ekranie wyświetli się mapa, a jeśli dodatkowo podasz swój adres zamieszkania, automatycznie zostanie wskazany najbliższy punkt odbioru.

Teraz należy czekać na mailowy komunikat potwierdzający nadanie paczki. Twoja przesyłka może być na miejscu już nawet następnego dnia. O tym również zostaniesz poinformowany mailowo i przez SMS. Wiadomość będzie zawierała 6-cyfrowy kod odbioru. Ważne jest, aby nie usuwać wiadomości przed odebraniem paczki, bowiem podanie kodu jest niezbędne w całej procedurze.

Teraz masz 48 godzin na odebranie swojej przesyłki. Możesz to zrobić w drodze z pracy czy na zakupy. Nie ma cię akurat na miejscu? Przekaż to zadanie komuś zaufanemu. Pamiętaj aby podać tej osobie 6-cyfrowy kod odbioru, inaczej nie będzie mogła odebrać paczki.

Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

Istnieją dwie metody nadania paczki w Paczkomacie. Pierwsza zaczyna się od znalezienia w okolicy Paczkomatu, który ma możliwość płatności kartą. Podchodzisz do maszyny ze swoją paczką i wybierasz odpowiednią opcję na ekranie. System poprosi cię o parę ważnych informacji: gabaryty przesyłki, adresy mailowe oraz numery telefonów twój i odbiorcy, a także docelowy Paczkomat.

Gdy wszystko będzie gotowe, zapłać za nadanie paczki kartą. W momencie zatwierdzenia płatności, Paczkomat otworzy skrzynkę dopasowaną do gabarytów twojej paczki – umieść przesyłkę w środku. Chwilę później na twój telefon powinien trafić SMS z informacją o dokonaniu płatności. Podobną informację otrzyma odbiorca przesyłki, który potem zostanie również powiadomiony o możliwości odbioru paczki w Paczkomacie docelowym.

Jeśli Paczkomat, w którym próbujesz nadać paczkę nie posiada opcji płatności kartą, ekran wyświetli komunikat „Przepraszam, płatność kartą jest niedostępna”. Można wtedy zapłacić za nadanie środkami na koncie w Managerze Paczek. Podaj swój numer telefonu – system skojarzy go z odpowiednim kontem w Managerze Paczek i wyśle SMS z kodem. Po wprowadzeniu go na ekranie ze środków na twoim koncie MP zostanie pobrana odpowiednia suma, a nadanie paczki będzie możliwe.

Drugi sposób nadania paczki przez Paczkomat wymaga posiadania konta w Managerze Paczek. Jeśli go nie posiadasz, załóż je – zajmie to zaledwie kilka minut, a ułatwi nadawanie paczek.

Na swoim koncie MP wchodzisz w sekcję „Wyślij przesyłki”. Z pomocą systemu wygenerujesz tam specjalną etykietę ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Po opłaceniu usługi z dostępnych środków należy wydrukować etykietę i nakleić ją na wcześniej przygotowaną paczkę.

Wystarczy teraz udać się do najbliższego Paczkomatu i zeskanować kod z etykiety. Paczkomat poprosi cię też o podanie kodu nadania, również obecnego na etykiecie. Następnie otworzą się drzwiczki do skrytki o odpowiednich gabarytach. Po wsadzeniu do niej przesyłki paczka zostanie nadana.

Aplikacja InPost Mobile – wszystko pod ręką

Jeśli zamawiasz albo nadajesz przez Paczkomaty dużo przesyłek, korzystanie z tej usługi może ułatwić ci aplikacja mobilna InPost Mobile, dostępna zarówno na system iOS jak i Android. Po uruchomieniu wszystkie twoje paczki są widoczne w jednym miejscu – możesz śledzić ich drogę oraz znaleźć dany Paczkomat dzięki systemowi GPS. Aplikacja umożliwia również udostępnianie paczek znajomym i rodzinie, tak aby mogli je w razie potrzeby odebrać za ciebie. Dzięki usłudze lokalizacji InPost Mobile prześlę ci powiadomienie, jeśli będziesz w pobliżu Paczkomatu, w którym czeka twoja paczka.

Komentarze
Więcej w inpost, Olecko
Syndrom sztokholmski i olecki Mesjasz. Wybory 2018

W środę (17 października) w kinie "Mazur" odbyła się "debata" przedwyborcza. Celowo piszę słowo debata w cudzysłowie, gdyż odbyła się...

Zamknij