Oleccy uczniowie spotkają się z Martyną Dąbrowską

Komunikat Urzędu Miasta:

25 września br. o godz. 9.50  w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku odbędzie się spotkanie z Martyną Dąbrowską – jedną z najlepszych, młodych lekkoatletek w Polsce.
 
Wyniki tej zawodniczki mówią same za siebie:
Medalistka biegów sztafetowych 4 × 400 metrów na Mistrzostwach Europy Juniorów w Lekkoatletyce 2013 w Rieti (złoty medal) i Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2015 w Tallinnie (srebrny medal). Finalistka Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2012 w tej samej konkurencji (7. miejsce). Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2015 awansowała również do finału indywidualnego biegu na 400 metrów, w którym zajęła 7. pozycję. W 2017 roku zawodniczka wystartowała na IAAF World Relays, gdzie w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów zajęła czwarte miejsce. Medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów na stadionie oraz w hali. Halowa wicemistrzyni Polski seniorów 2015 i wicemistrzyni Polski seniorów 2014 na stadionie w biegu na 200 metrów, reprezentantka Polski na 15. IAAF Mistrzostwa Świata, Pekin 2015 ( 4×400), Młodzieżowa Mistrzyni Polski 2016 w biegu na 200 metrów, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w  Londynie w 2017r., brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Białymstoku w 2017r., złota medalistka w biegu 4x400m letniej Uniwersjady w Taipei  w 2017 r.
 
Dzieci i młodzież z kilku oleckich szkół będzie miała możliwość spotkać się z tą utytułowaną zawodniczką i porozmawiać o drodze do sukcesu w sporcie.
– Na początku swojej kariery sportowej  Martyna Dąbrowska przyjeżdżała ze swoim klubem UKS 19 Bojary Białystok  z  Augustowa na treningi  do Olecka na nasze obiekty sportowe. Chciałbym, aby wizyta Martyny zapoczątkowała cykl spotkań w Olecku ze sportowcami z różnych dziedzin, którzy mogliby zainspirować  nasze dzieci i młodzież do większej aktywności fizycznej  – mówi Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.
Komentarze
Więcej w Martyna Dąbrowska, Olecko, sport
Budżet Obywatelski 2018 – głosowanie zakończone. The winner is…

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybieraliście spośród 4 projektów, ale zwycięzca jest tylko jeden. Zaskoczeni? My nie bardzo....

Zamknij