Ostra konspira – uciekł i ukrywał się w szafie

Komunikaty KPP w Olecku:

Znów posypały się zdarzenia drogowe. Kierowco! Jeździj ostrożnie!

Pomimo licznych apeli  o ostrożność na drogach oleccy policjanci wciąż odnotowują liczne zdarzenia. Tylko w  miniony weekend doszło do kilkunastu kolizji. Kierowco! Wielu takich sytuacji można uniknąć zachowując rozwagę!

Najgroźniej wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce w niedzielę (29.10.) około godz. 10:00 na trasie Kowale Oleckie – Chełchy. Oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany, że samochód osobowy marki Volkswagen znajduje się w rowie. Kiedy służby ratownicze (w tym dwa zastępy straży pożarnej z Olecka i OSP Kowale Oleckie – dop. red.) usuwały dojechały na miejsce w pojeździe nie było żadnych osób, a z relacji  będących na miejscu świadków wynikało, że z samochodu wysiedli mężczyzna i kobieta, którzy na ich widok uciekli.

W toku podjętych czynności policjanci ustalili dane osób podróżujących volkswagenem. Funkcjonariusze kobietę zatrzymali, kiedy podróżowała już innym pojazdem, zaś mężczyznę zatrzymali w mieszkaniu jego kolegi, gdzie ukrywał się w szafie.

Policjanci podczas zatrzymania Wojciech S. wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że to 30-latek kierował volkswagenem i z nieustalonych przyczyn wjechał do przydrożnego rowu.

Na szczęście żadna z tych osób nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Wojciech S. został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Pierwsze zdarzenie minionego weekendu miało miejsce w piątek (27.10) około godz. 15:30 w Olecku na ul. Wojska Polskiego.

Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Citroen, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów po czym citroen wjechał w ogrodzenie pobliskiej mleczarni.

18-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.  


Kolejne zdarzenie miało miejsce również 27.10 przed godz. 21:00 w Olecku na Osiedlu Lesk. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy idący chodnikiem wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Opel.

Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Paweł K. został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Policjanci odnotowali również inne liczne kolizje, gdzie kierujący nie zachowali ostrożności podczas manewru cofania i uderzyli w inny pojazd czy nie zabezpieczyli prawidłowo samochodu, który stoczył się uszkadzając inne auto.

W związku z tymi zdarzeniami oleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

To od nas samych zależy czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Przewidujmy co może zdarzyć się na drodze. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Foto: Archiwum KP PSP w Olecku

Komentarze
Więcej w Kolizje, Olecko, Policja, Straż Pożarna
A może by tak zamknąć Plac Wolności dla samochodów…

Informacja o powstaniu nowego przejścia dla pieszych przy pl. Wolności 9 wywołała sporo emocji. Ściślej jednak rzecz ujmując nie tyle...

Zamknij