Policyjne podsumowanie świątecznego weekendu

Olecka policja podsumowuje świąteczny weekend. Komunikat KPP w Olecku:

Oleccy policjanci od piątku 14 kwietnia prowadzili wzmożone działania z uwagi na Święta Wielkanocne.  W tym czasie na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano jedynie trzy niegroźne kolizje, zatrzymano czterech nietrzeźwych kierujących  oraz odizolowano od bliskich czterech nietrzeźwych awanturników.  

Od piątku 14 kwietnia oleccy policjanci prowadzili wzmożone działania z uwagi na  Święta Wielkanocne. W ciągu tych kilku dni na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano jedynie trzy kolizje, zatrzymano czterech  nietrzeźwych kierujących, a także odizolowali od swoich bliskich czterech nietrzeźwych awanturników.

 

Zdarzenia na drogach

Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce w miejscowości Daniele gm. Kowale Oleckie w piątek 14.04. po godz. 15:00. Jak ustalili policjanci kierujący osobowym audi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Volvo, którego kierujący wykonywał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia. Damian P. został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce również w piątek po godz. 21:00 w Olecku. Oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi jadąc ul. Środkową w kierunku ul. Kolejowej, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych, w wyniku czego lekko potrącił kobietę. Podczas podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący mitsubishi był Leszek. G.  Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów oraz policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 50-latek nie posiada prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Leszek. G. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto został ukarany mandatami karnymi za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz dokumentów, a także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niestosowanie się do znaku „zakaz wjazdu”.

Ostatnia kolizja miała miejsce w sobotę 15.04. po godz. 16 w miejscowości Wieliczki. Jak już informowaliśmy oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W związku z tym natychmiast na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Jak wynikało z relacji  świadków, mężczyzna jadąc osobowym citroenem uszkodził zaparkowany pojazd marki Toyota po czym nie zatrzymał się i odjechał. Widząc całą sytuację dwie mieszkanki gminy Wieliczki pojechały za sprawcą, a kiedy ten zatrzymał się na jednej z ulic uniemożliwiły mu dalszą jazdę. Ponadto kobiety wyczuły od niego zapach alkoholu.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierującym citroenem jest 48-letni Wojciech K. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

W trakcie podejmowanej interwencji do policjantów zgłosił się mieszkaniec Wieliczek i oświadczył, że do niego należy osobowy citroen, którym poruszał się Wojciech K. Jak się okazało 48-latek bez wiedzy właściciela zabrał pojazd po czym spowodował nim kolizję.

W związku z zaistniałą  sytuacja Wojciech K. trafił do policyjnego  aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu osobowego.

 

Nietrzeźwi awanturnicy

W miniony piątek 14.04. przed godz. 20:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze u jednej z rodzin zamieszkałej na terenie gminy Kowale Oleckie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że Andrzej P. wszczął awanturę z ich synem. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z mężczyznami, którzy oświadczyli, że będą spokojni po czy  zakończyli interwencje. Jednak kiedy byli jeszcze na klatce schodowej usłyszeli, że 51-latek ponownie wszczął awanturę, wyzywa słowami wulgarnymi żonę oraz groził jej pozbawieniem życia. W związku z tym funkcjonariusze wrócili do mieszkania, zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnej celi.

Kolejny awanturnik do policyjnego aresztu trafił w sobotę po godz. 17:00. 43-latek wszczął awanturę z konkubiną i groził, że zrobi sobie krzywdę.  W związku z tym Piotr J. trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało około 3 promile alkoholu.

Kolejni pijani awanturnicy zostali zatrzymani w poniedziałek.

Przed godz. 6:00 policjanci pojechali do jednej z rodzin zamieszkałej na terenie gminy Olecko. Na miejscu ustali, że Robert B. wszczął awanturę z ojcem, wyzywał go słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, a także  zniszczył jego samochód. Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się agresywnie, nie reagował na polecenia do uspokojenia się w związku z czym został zatrzymany.

Jako ostatni do policyjnej celi trafił Rafał B. 32-latek wszczął awanturę z ojcem oraz groził, ze zniszczy mieszkanie. Podczas interwencji mężczyzna był pobudzony, agresywny i nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. W związku z tym został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ponadto podczas świątecznego weekendu policjanci skontrolowali ponad 130 pojazdów, nałożyli 18 mandatów karnych i zastosowali 8 pouczeń. Funkcjonariusze zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne

 

Komentarze
Więcej w Kolizje, KPP w Olecku, nietrzeźwi awanturnicy, Olecko
Komisarz Wyborczy ogłosił: utworzono cztery Komitety Wyborcze

Zgodnie z harmonogramem "Kalendarza wyborczego" w dniu dzisiejszym (do godz. 15.30 czyli godzin urzędowania KBW w Olsztynie) mija termin zgłaszania...

Zamknij