Samorząd zagospodarował oszczędności z RPO 2007-2013

Komunikat Urzędu Marszałkowskiego 

 

Zarząd województwa zaakceptował listy projektów zakwalifikowanych do dofinansowania jeszcze z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz zwiększył łączną kwotę ich dofinansowania. 

 

W konkursie dotyczącym rewitalizacji miast łączna kwota wsparcia wzrosła do 11 mln zł, dzięki czemu dofinansowanie otrzyma wszystkie 18 projektów. Oznacza to działania rewitalizacyjne w Ostródzie, Olsztynie, Barczewie, Elblągu, Iławie, Pasłęku, Ełku, Węgorzewie, Piszu i Iławie za blisko 20 mln zł.

 

W konkursie z zakresu publicznej infrastruktury turystycznej i okołoturystycznej sumaryczne dofinansowanie wzrosło do dwa mln zł, co pozwoli na wsparcie wszystkich pięć projektów. To budowa ścieżek rowerowych w Pasłęku, Elblągu i gminie Lidzbark, remont chodnika przy ul. Chrobrego w Ostródzie oraz budowa ścieżek między Jeziorem Długim, Lasem Miejskim i Starym Miastem w Olsztynie.

 

Komentarze
Więcej w Olsztyn, RPO 2007-2013
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zebrała się po raz pierwszy

Urząd Marszałkowski informuje:   Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczył nominacje członkom Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.   W skład nowej...

Zamknij