Ciekawa olecka reprezentacja na I Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości

Już jutro 16 listopada 2017 r. w olsztyńskim Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM przy ul. Dybowskiego obędzie się I Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości, Jak piszą organizatorzy to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi jednych z najlepszych polskich mówców i inspiratorów, znanych przedsiębiorców z regionu, trenerów i mentorów oraz dynamicznie rozwijające się start-upy.

Stworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy nauką, biznesem i technologią. Zaprezentujemy innowacyjne pomysły i zainspirujemy do osiągania sukcesu w życiu.

Gospodarzem Kongresu będzie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który zapowiada: Kongres jest naszym zaproszeniem do refleksji i rozmowy o tym, w jakim regionie chcemy żyć, jak będą wyglądać Warmia i Mazury  za rok, za lat pięć czy dziesięć. A przede wszystkim co zrobić, żeby nasze dążenia i plany się ziściły. Takie pytania zadajemy sobie codziennie, szukamy odpowiedzi i najlepszych rozwiązań. Temu służy nasza strategia rozwoju społeczno-gospodarczego do 2025 roku, inteligentne specjalizacje, których wybór wynika z doświadczenia, dorobku i know-how regionu czy cele zapisane w naszych regionalnych programach operacyjnych.

W dyskusjach, które odbędą się podczas Kongresu Przyszłości udział wezmą zarówno celebryci – m.in. Krzysztof Ibisz, Ewa Minge, Łukasz Jakóbiak jak i trenerzy personalni, biznesmeni, działacze społeczni i kulturalni oraz samorządowcy. Tych ostatnich reprezentować będą m.in. wiceburmistrz Gołdapi, Prezydent Miasta Ełk, zastępca burmistrza Nidzicy, wójt gminy Kurzętnik. Jedynym przedstawicielem Olecka podczas Kongresu jest Maciej Kot, współwłaściciel firmy Delphia Yachts. Weźmie on udział w dyskusji w ramach bloku “Gospodarcza siła regionu”, której uczestnicy będą się zastanawiać… “Jak ściągnąć biznes na Warmię i Mazury”. I zaiste ciekawi jesteśmy, co w tej kwestii do powiedzenia ma Pan Maciej Kot.

Dyskusje podczas Kongresu Przyszłości odbywać się będą w 5 tematycznych blokach:
“Zdrowie ponad wszystko”,
“Nowe technologi i innowacje w biznesie”,
“Jak żyć w małych miastach”,
“Gospodarcza siła regionu”,
“Jak nie zwariować w otaczającym nas świecie i odnieść sukces”

W czasie Kongresu zostaną też wręczone odznaczenia Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, poznamy także inwestycję roku, a część panelową otworzy Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan, która wygłosi krótkie przemówienie.

Komentarze
Więcej w Gospodarka, I Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości, Maciej Kot, Olecko, Olsztyn
 Jeden telefon a może uratować czyjeś życie

KPP w Olecku apeluje i podaje budujący przykład: Kiedy temperatura na zewnątrz spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą...

Zamknij