Spotkanie autorskie z Krystyną Sienkiewicz i Grzegorzem Ćwiertniewiczem w Ełku

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej serdecznie zaprasza na spotkanie – promocję książki “Krystyna Sienkiewicz” z udziałem Krystyny Sienkiewicz (polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna) i Grzegorza Ćwiertniewicza (doktorant Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i recenzent teatralny)

 

Spotkanie odbędzie się w piątek 27 listopada 2015 roku, w sali konferencyjne MBP. Początek, godz. 18.00. Wstęp wolny

 

Bogato ilustrowana opowieść o dzieciństwie, młodości (barwne lata legendarnego STS-u) i dorosłym życiu, o miłości i przyjaźniach,?a przede wszystkim wspaniałej karierze Krystyny Sienkiewicz – gwiazdy telewizji, filmu, kabaretu, radia i estrady. Od pamiętnych ?ról filmowych (m.in. w Rzeczypospolitej babskiej, Lekarstwie na miłość czy serialu Rodzina Leśniewskich) po świetne kreacje ?teatralne i kabaretowe (była m.in. gwiazdą niezapomnianego Kabareciku Olgi Lipińskiej). Teatr zawsze był dla niej świątynią, ?estrada zaś gwarantowała bliski kontakt z publicznością i pieniądze, do filmu – jak sama mówi – miała “zezowate szczęście”. ?Każdą formę artystyczną zawsze traktowała niezwykle poważnie – ze względu na odbiorcę, do którego podchodziła bardzo serio. ?Może właśnie dlatego w każdej z tych form odnajdywała się i odnajduje wyśmienicie. Grzegorz Ćwiertniewicz przedstawia też mniej?znaną twarz Sienkiewicz – utalentowanej plastycznie (była studentką ASP w Warszawie) i literacko (autorka wspomnieniowej ?książki Cacko, Haftowane gałgany, zbioru opowiadań …zgadnij, z kim leżę).

Komentarze
Więcej w biografia, Ełk, film, Grzegorz Ćwiertniewicz, Krystyna Sienkiewicz, kultura, Literatura, MBP Ełk
Krótkie historie – Paleogenetyka i dźwięki

Paleogenetyka i dźwięki   Svante Pääbo to osoba, która wzbudza dziś sensację w naukowym świecie i stwarza podwaliny pod nowe...

Zamknij