W szpitalu w Olecku utworzono oddział obserwacyjno – zakaźny

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Olecku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysem w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym powiecie. Celem spotkania była koordynacja wszystkich podległych starostów podmiotów.

Sylwia Syperowicz Sekretarz Powiatu Oleckiego poinformowała także, że w dniu dzisiejszym w oleckim szpitalu, zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez wojewodę, utworzono oddział obserwacyjno – zakaźny, w którym znajdzie się 15 łóżek dla chorych na COVID-19. Jednocześnie pani Sekretarz zapewniła, że dyrektor oleckiej placówki zorganizowała niezbędny do obsługi oddziału personel lekarsko – pielęgniarski. Niestety nie wiadomo iloma respiratorami dysponuje szpital: kilka dni temu wojewoda przekazał oleckiej placówce jeden respirator. Jak wygląda sytuacja w oleckim szpitalu poinformujemy jutro.

Pani Sekretarz zapewniła także, że zarówno Dom Pomocy Społecznej “Zacisze” w Kowalach Oleckich jak DPS – Jaśki prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza są pod szczególną obserwacją i ochroną zarówno ze strony starostwa jaki i wojewody.

Komentarze
Więcej w COVID - 19, Olecko
Burmistrz Karol Sobczak: mamy w Olecko dwa ogniska, ale w sumie to też niewiele wiem

Wczoraj w związku z sytuacją epidemiologiczną w oleckim ratuszu odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym wzięli udział...

Zamknij