3 powody, dla których lepiej mieć polisę posagową dla dziecka

Przyszłość naszego dziecka jest dla nas niezwykle ważna. Chcemy mu zapewnić wszystko, co najlepsze. Inwestujemy w jego naukę i rozwój. Dbamy o to, by niczego mu nie brakowało. Często również zastanawiamy się nad przyszłością. Nie ma w tym niczego dziwnego, dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu dedykowanym.

Życie pisze własne scenariusze, co musimy wziąć pod uwagę, wybiegając w przyszłość. Chęć zapewnienia dobrego startu w dorosłe życie to jedno, a możliwości to drugie. Podobnie polisa posagowa dla dziecka a powody dla których warto ją mieć są wzajemnie uwarunkowane.

Łatwo przewidzieć niektóre scenariusze: stratę pracy, poważne zachorowanie generujące koszty leczenia itd. Przede wszystkim możemy nie mieć środków na to, aby wesprzeć własne dziecko w rozpoczęciu dorosłego życia. Warto zastanowić się nad odpowiednią formą ubezpieczenia na przyszłość.

Po pierwsze: wymarzony start

Świetnym rozwiązaniem kwestii finansowej jest polisa posagowa, dzięki której możemy dziecku ułatwić wejście w dorosłość – kupić mieszkanie, dobry samochód, możemy opłacać studia lub stancję. Nie wiemy w tym momencie, czego potrzebować będzie nasze dziecko za niespełna dwadzieścia lat. Jednak cokolwiek by to nie było, pochłonie sporą część naszych oszczędności.

Jeśli odpowiednio wcześniej podejmiemy decyzję o rozsądnym i regularnym oszczędzaniu, unikniemy w przyszłości sporego problemu finansowego. Nasze dziecko po ukończeniu pełnoletności lub określonego w umowie wieku, będzie mogło samo rozdysponować uzbieraną sumą pieniędzy. Decydując się na polisę posagową, ustalamy kwotę składek oraz częstotliwość ich wpłacania (mogą być miesięczne, kwartalne, roczne). Możemy dopasować wysokość składek do własnych możliwości.

Po drugie: zabezpieczenie na wypadek śmierci rodzica

Wielu z nas nie rozważa tej opcji zbyt często lub w ogóle. Jednak warto ją wziąć pod uwagę. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swoich ofertach polis posagowych możliwość zabezpieczenia dziecka na wypadek śmierci rodzica. W takiej sytuacji będzie otrzymywało stałą rentę, która będzie ogromnym wsparciem finansowym po utracie rodzica.

O tym, jaki wpływ ma śmierć rodzica na sumę ubezpieczenia, dowiemy się dokładnie z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Jest to niezwykle ważne, ponieważ różne towarzystwa ubezpieczeniowe przewidują inny stopień ryzyka takiego zdarzenia. Stąd wpływ na sumę ostateczną może się znacznie różnić. W tym celu dobrze jest porównać kilka podobnych ofert różnych ubezpieczycieli.

Po trzecie: dodatkowa ochrona dla dziecka

Polisa posagowa może również zabezpieczać nasze dziecko na wypadek różnych zdarzeń. Po zaistnieniu zdarzenia określonego w umowie, dziecko może otrzymać wypłacone świadczenie. Warto dokładnie zapoznać się z możliwościami na tym polu i zapewnić dziecko maksymalnie szeroką ochronę. Dzięki temu będzie odpowiednio zabezpieczone na wypadek urazów, chorób oraz nieszczęśliwych wypadków.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej oferty, warto abyśmy porównali kilka podobnych ofert przez ubezpieczenie na życie i kalkulator składek widoczny na ubezpieczeniaonline.pl. Może wówczas okazać się, że znajdziemy polisę posagową o szerszym zakresie ochrony lub bardziej korzystnych warunkach. Wczytujmy się zatem dokładnie w umowę, polisa posagowa jest decyzją na długie lata, dlatego warto ją dobrze przemyśleć.

Komentarze