680 wniosków o wypłatę świadczeń “Rodzina 500 +”. A to jeszcze nie koniec

Ratusz informuje:

 

Do 8 kwietnia br.  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olecku przyjął 680 wniosków o wypłatę świadczeń w ramach programu Rodzina 500 +. Warto zaznaczyć, że 197  wniesiono drogą elektroniczną .Po pierwszym boomie i kolejkach wnioski przyjmowane są właściwie na bieżąco. Jak oszacowaliśmy z programu może skorzystać 1500 rodzin z  terenu Gminy  Olecko. Wsparcie może dotyczyć 3500 dzieci- mówi kierownik oleckiego MOPS-u, Maria Kozielska -Siemaszko.


Żeby otrzymać świadczenie od 1 kwietnia wniosek należy złożyć do 30 czerwca br. Obecnie trwa weryfikowanie i uzupełnianie danych zawartych we wnioskach.


Program Rodzina 500+ to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto.

Komentarze
Więcej w Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olecku, Olecko, Rodzina 500+
Amatorskie Zawody Wspinaczkowe w Hali Lega. Dla każdego

MOSiR w Olecku zaprasza amatorów wspinania: Zapraszamy na Amatorskie Zawody Wspinaczkowe, które odbędą się 16 kwietnia 2016 r. w oleckiej...

Zamknij