Amnestia i Niepoprawni oleckie kapele na Ełckim Przeglądzie Kapel Amatorskich

W najbliższą sobotę 21 listopada 2015 r. w Sali Zebra w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się V edycja Ełckiego Przeglądu Kapel Amatorskich. Wśród zgłoszonych zespołów znalazły się też dwie oleckie kapele – Amnestia i Niepoprawni. W obu ważną rolę odgrywają Bartosz Pilść i Marek Skrodzki. Trzymamy za nasze łojące kapele kciuki. Początek imprezy o godz. 18.30. Wstęp wolny.

 

Ełcki Przegląd Kapel Amatorskich EPKA powstał z myślą o młodych, ambitnych zespołach, które rozpoczynają swoją przygodę z muzyką lub chcą pozyskać szersze grono swoich fanów, a także wysłuchać opinii i porad oceniającego ich jury. W tym roku na scenie wystąpi siedem zespołów:


FRI STEJDŻ BEND | Suwałki

Oryginalny band grający od 2005 roku pochodzą z Suwałk Nagrali materiał na płytę demo “Lajwgra” (4 utwory, 2012) którą wydali własnym sumptem w limitowanej ilości (100 numerowanych egz.). W 2013 roku odbyli trasę koncertową pn. Lajwgra 2013, zahaczającą o Berlin.
Fri Stejdż Bend występował na jednej scenie obok artystów, takich jak, np.: Kazik Staszewski, Robert Brylewski, Ryszard Tymon Tymański, Jędrzej Kodymowski, Grabaż. FSB jest laureatem konkursów muzycznych, np. Zgrzyty w Białymstoku, brał udział także w koncertach charytatywnych. W 2013 roku wystąpił w TV, w programie Must Be The Music.
Muzyka FSB jest wielowymiarowa, czuć w niej inspiracje z wielu źródeł a całość jest dobrze przemyślana, oprawiona w świeże rozwiązania, zaskakujące aranżacje. Zaangażowane teksty dające do myślenia są mocną stroną zespołu. Poruszają częstokroć trudne tematy a sama treść wzmacniana muzyką – nabiera jeszcze większej mocy.

skład:
Paweł Bydelski – wokal
Szymon Arasimowicz – gitara
Michał Krzywosz – perkusja
Marcin Szulc – bas


WALDWICK | Białystok

Zespół powstał z inicjatywy poprzedniego wokalisty Patryka Wasilewskiego. Od 2015 ekipa z Białegostoku posiada nowy skład. Zainspirowani twórczością Kings of Leon, U2 czy Kensington stworzyni mieszankę wybuchową dolewając oliwy do ognia lokalnego rynku muzycznego

skład:
Gabrysia Kownacka – wokal
Michał Rutkowski – Bas
Bartosz Snarski – gitara solowa
Mateusz Karwowski – gitara rytmiczna
Maciej Łomanowski – perkusja


ATOMóWKI | Ełk

Obecny skład ukształtował się we wrześniu 2015 roku. Obecnie zespół ma w repertuarze trzy coverowe utwory. Będzie to pierwszy występ dziewczyn w tym składzie.

skład:
Maja Laskowska – perkusja,
Julka Staszek – gitara,
Róża Laskowska – bas,
Justyna – klawisze,
Martyna Sochoń – wokal


TAPEWORM | Mikołajki

Tasiemiec powstał jakoś chyba na początku 2014 Autorami tekstów i muzyki jest cała kapela, nie dzielą się obowiązkami. Grają coś w klimacie groove metalu, albo hardcore’u. Koncertowali już na deskach (i trawie) wielu miast północnej części naszego pięknego kraju, ale osiągnięć jako takich, chyba nie mają. Ich muzyka fajnie wpływa na ludzi i przy każdym koncercie czują mega chemię z publiką, czyli chyba coś jest na rzeczy.

skład:
Jonasz Bigda
Rafał Bohatyrewicz
Robert Mielnicki
Marcin Majewski


AMNESTIA | Olecko

Zespół powstał na początku tego roku, utwory mają charakter metalowy – EPKA jest ich debiutem

skład:
Bartosz Pilść – wokal
Marek Skrodzki – gitara elektryczna
Paweł Węził – gitara elektryczna
Wojciech Kozłowski – gitara basowa
Kamil Dargiel – perkusja


NIEPOPRAWNI | Olecko

Zespół został założony w Olecku w 2012 r, utwory mają charakter hardrockowy, chętnie biorą udział w konkursach i koncertach.

skład:
Bartosz Pilść – wokal
Marek Skrodzki – gitara elektryczna
Łukasz Niedźwiecki – gitara basowa
Adam Dąbrowski – perkusja


THAMES | Ełk

Powstali jako zespół szkolny – był to spontaniczny projekt. Wystąpili na dniach otwartych II LO z repertuarem coverowym. Wraz z Kacprem Kasprzakiem i Dominiką Krassowską zagrali również na gali wręczenia nagród stowarzyszenia “Impuls”. Grają muzykę z pogranicza hard-rocka, popu i rocka alternatywnego.

skład:
Piotr Drzymkowski – wokal, gitara basowa 
Kinga Szulc – perkusja
Jan Lewczuk – gitara elektryczna

Komentarze
Więcej w Amnestia, ECK, Ełcki Przegląd Kapel Amatorskich, Ełk, EPKA, kultura, muzyka, Niepoprawni
Krótkie historie – Hannah Arendt w Prusach Wschodnich

Hannah Arendt w Prusach Wschodnich   Dzieciństwo i młodość Hannah Arendt spędziła w Königsbergu na ulicy Tiergartenstrasse, dziś Zoologitcheskaja, nigdy...

Zamknij