Ania (Dąbrowska) akustycznie i Karolina (Czarnecka) z Herą. Pierwsze gwiazdy “Poezji Gram” w Olecku

Ania i Karolina Czarnecka to pierwsze gwiazdy, które wystąpią w dniach 5-6 grudnia 2014 r.  na scenie kina “Mazur” w ramach kolejnej edycji “Poezji Gram” czyli oleckich zderzeń ze słowem i dźwiękiem. 

 

Ania (Dąbrowska) zadebiutowała dokładnie 10 lata temu znakomicie przyjętym krążkiem “Samotność po zmierzchu”. Swoja muzyczną karierę rozpoczęła jednak znacznie wcześniej. W 2002 roku wystąpiła w pierwszej edycji Idola – zajęła ósme miejsce (pierwszy przypadło Alicji Janosz).  Dotychczas nagrała 5 długogrających płyt, które sprzedały się w łącznym nakładzie blisko 300 tys. egzemplarzy. Współpracowała ze Smolikiem, Krzysztofem Krawczykiem, Marylą Rodowicz. Na swoim koncie ma liczne muzyczne nagrody w tym aż 8 Fryderyków,  Eska Music Awards, Asa Empiku. Jej muzyka to inteligentna mieszanka popu jazzu i chilloutu. W październiku 2012 pojawił się ostatni jak dotychczas album wokalistki zatytułowany “Bawię się świetnie”. W Olecku zaprezentuje swoje największe przeboje w wersji akustycznej. Ania zagra w piątek 5 grudnia 2014 roku. 

 

 

Karolina Czarnecka to gwiazda ostatnich miesięcy. Aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku i studentka IV roku Akademii Teatralnej “zasłynęła” przede wszystkim brawurową interpretacją utworu “Hera, Koka, Hasz, LSD” z repertuaru The Tiger Lillies podczas Festiwalu Piosenki Aktorskiej.  O popularności tej radosno-tragicznej  piosenki świadczy liczba odtworzeń na kanale YouTube  – ponad milion. Karolina poszła za ciosem, dzięki wsparciu fanów nagrała teledysk do piosenki i debiutancką epkę zatytułowaną “Córka”. W swojej muzyce miesza trochę miejskiego folku, sporo elektroniki, a nawet drum’n’bass i dubstep. Z pewnością Karolina Czarnecka obecnie to jedno z najgłośniejszych nazwisk na muzycznej scenie. 


 

Komentarze
Więcej w Ania Dąbrowska, Karolina Czarnecka, muzyka, Olecko, Poezji Gram
Spokojna akcja “Znicz 2104”

Komunikat KPP w Olecku   Oleccy policjanci od piątku 31 października biorą udział w akcji "Znicz 2014". W tym czasie na...

Zamknij