Budżet Obywatelski 2018 – głosowanie zakończone. The winner is…

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybieraliście spośród 4 projektów, ale zwycięzca jest tylko jeden. Zaskoczeni? My nie bardzo. Szczegóły w komunikacie Urzędu Miasta:

Mieszkańcy wybrali – w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 r. realizowany będzie  projekt pn. ZAGOSPODAROWANIE PLAŻY »SZYJKA« (BUDOWA PLACU ZABAW DLA DZIECI ORAZ BOISKA DO PIŁKI PLAŻOWEJ)” 

W wyznaczonym terminie do 31 lipca br. wpłynęło pięć wniosków do budżetu obywatelskiego na 2018 r. Po weryfikacji formalno-prawnej do głosowania zakwalifikowały się cztery następujące projekty: 

1. „STREET WORKOUT DLA KAŻDEGO”.
2. „TEREN REKREACYJNO -WYPOCZYNKOWY”.
3. „ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW ZIELENI NA OSIEDLU SIEJNIK”.
4. „ZAGOSPODAROWANIE PLAŻY »SZYJKA« (BUDOWA PLACU ZABAW DLA DZIECI ORAZ BOISKA DO PIŁKI PLAŻOWEJ)”.

Głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego na 2018 r. trwało od 6  do 20 września 2017 roku.  

Można było głosować w systemie elektronicznym poprzez aplikację Budżet Obywatelski, dostępną na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Olecku oraz w formie papierowej, poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urny, zlokalizowanej w punkcie do głosowania w Urzędzie Miejskim w Olecku, Plac Wolności 3, pokój nr 14.

W głosowaniu w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego udział wzięło prawie  96 % więcej mieszkańców niż rok temu.

W sumie zagłosowało 1319 osób. W związku z tym, że mieszkańcy mieli możliwość  zagłosować na więcej niż jeden projekt w sumie oddano 1588 głosów.

Za  projektem związanym z zagospodarowaniem plaży „Szyjka” zagłosowało 449 osób. Tuż  za nim, z liczbą głosów 442, uplasował się projekt związany z zagospodarowaniem terenu rekreacyjno-wypoczynkowego na zapleczu ul. 11 Listopada. Za zagospodarowaniem terenów zieleni na Osiedlu Siejnik głosowało 406 osób natomiast projekt pod nazwą Street workout otrzymał 291 głosów.

Wszystkie projekty były interesujące i warte realizacji, ale to Państwo zadecydowali, który z nich będzie zrealizowany w 2018 r.

Warto wspomnieć, że na ten cel gmina przeznaczyła 200 000,00 zł.

Komentarze
Więcej w budżet obywatelski, Olecko
Casting do grupy tanecznej

Masz poczucie rytmu, lubisz taniec, roznosi Cię energia? Przyjdź i sprawdź się Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku "Mazury Garbate" zaprasza 28...

Zamknij