Człowiek, który wymyślił “Ranczo”. Spotkanie autorskie z Jerzym Niemczukiem, współscenarzystą serialu

Wymyślił serial “Ranczo”, “Rodzinę zastępczą” i “Stacyjkę”. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza na spotkanie autorskie z Jerzym Niemczukiem. We wtorek 10 maja 2016 godz. 17.00. Oczywiście w bibliotece.


Jerzy Niemczuk – polski prozaik, komediopisarz, scenarzysta, autor słuchowisk i książek dla dzieci. Polonista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutował w 1970 w Nowych książkach. W latach 1972-76 był sekretarzem miesięcznika literackiego Nowy Wyraz. W latach 1979-81 pracował w tygodniku Kultura. Publikował na łamach Literatury, Poezji, Odry. Za książkę “Przygody Zuzanki” otrzymał w 1995 Nagrodę Literacką im. K. Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci roku 1994. Pomysłodawca i współscenarzysta kultowego serialu “Ranczo” – bezkonkurencyjnego hitu TVP, który od  kilku lat serial konsekwentnie utrzymuje jedną z najlepszych oglądalności. Autor scenariuszy bardzo popularnych seriali i filmów fabularnych, m.in. “Siła Wyższa”, “Stacyjka”, “Rodzina zastępcza”. Mieszka na Mazurach.

Komentarze
Więcej w film, Jerzy Niemczuk, Książki, kultura, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olec, Olecko
Krótkie historie. Treuburg-Olecko 1968 rok

Treuburg-Olecko 1968 rok   Zachowane relacje oraz archiwa francuskie pozwalają poznać bliżej nieodległą historię z innej perspektywy. Kiedy Maurice Laouënan...

Zamknij