Debata: Młodzi i równość w Olecku

Fundacja Feminoteka filia w Olecku serdecznie zaprasza na debatę:

“Młodzi i równość w Olecku”

udział młodzieży w równościowych działaniach obywatelskich w lokalnej społeczności z udziałem Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

13 listopada 2013 roku, godz. 17.00

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku “Mazury Garbate”

Spotkanie jest podsumowaniem projektu “Wszyscy równi, wszyscy różni. Zwiększenie udziału oleckiej młodzieży w życiu społeczności lokalnej”, którego celem jest kształtowanie prospołecznych i prorównościowych postaw wśród młodzieży oraz zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w sprawy lokalne, uwzględniające zasadę równości i niedyskryminacji ze względu na płeć.

Program:

Godz. 17.00 (sala kina “Mazur”) – projekcja filmu podsumowującego projekt “Wszyscy różni, wszyscy równi” w Olecku.

Godz. 17.30 (sala kina “Mazur”) – debata: udział młodzieży w równościowych działaniach obywatelskich w lokalnej społeczności:

•    Agnieszka Kozłowska-Rajewicz – Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania,
•    Wacław Olszewski – Burmistrza Olecka,
•    Wioletta Żukowska – olecka radna,
•    Agnieszka Śnieżyńska – koordynatorka projektu,
•    Anna Kaczor – opiekunka działania Nasze Główne Otoczenie projektu “Wszyscy równi, wszyscy różni”,
•    młodzież  biorąca udział w projekcie (2 osoby).

Prowadzenie: Joanna Piotrowska, szefowa Fundacji Feminoteka

Godz. 18.30  (teatr agt) – spektakl “Księżniczka w papierowej torbie” zrealizowany przez dziewczyny w ramach Konkursu Aktywnych Małych Projektów Uczniowsko-Społecznych (reżyseria: Agnieszka Śnieżyńska).

Godz. 19.00 (sala kina “Mazur”)  – Koncert zespołu “Pochwalone”.

W holu kina “Mazur” będzie można obejrzeć wystawę zdjęć dokumentującą dzialania w projekcie “Wszyscy równi, wszyscy różni”.
Projekt “Wszyscy równi, wszyscy różni. Zwiększenie udziału oleckiej młodzieży w życiu społeczności lokalnej” współfinansowanejest z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.
Partnerzy projektu: Urząd Miejski w Olecku, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku “Mazury Garbate”, Finnish Youth Cooperation Allianssi.

Komentarze
Więcej w Debata, Fundacja Feminoteka, Olecko, ROK
Olecko i okolice pływają. Zawody pływackie

Już w najbliższą sobotę rozegrane zostaną kolejne eliminacje imprezy pływackiej "Warmia i Mazury pływają". Na startujących oczekują punkty do klasyfikacji...

Zamknij