Długi weekend na drogach powiatu

Komunikat KPP w Olecku:

W miniony, długi weekend na drogach powiatu oleccy policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego oraz odnotowali dwie kolizje drogowe.

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miniony piątek 11.08. około godz. 18:30 w Olecku na ul. Kościuszki.  Przemysław E. prowadził motocykl marki Suzuki mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów.

Do pierwszej kolizji drogowej  doszło 14.08. około godz. 16:00 w miejscowości Jaśki.
Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierująca samochodem osobowym marki Nissan, podczas jazdy sięgała po torebkę z orzeszkami, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie do  przydrożnego rowu, gdzie uderzyła w drzewo.

Na szczęście w wyniku zdarzenia ani kierująca ani jej pasażerka nie odniosły żadnych obrażeń. 63-latka została pouczona.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 15.08. około godz. 18:30 w Olecku na ul. Wąskiej. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy pieszy, prowadzący motocykl, nie zachował należytej odległości od zaparkowanego samochodu marki  Citroen, w wyniku czego doprowadził do otarcia przedniego zderzaka pojazdu.

54-latek został pouczony.

W związku z wciąż licznymi kolizjami drogowymi oleccy policjanci apelują do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę.  
Komentarze
Więcej w Kolizje, KPP w Olecku, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
Kolejne wnioski dotyczące kontrowersyjnych inwestycji wpłynęły do Urzędu. Tym razem chodzi fermy kurze

Ratusz informuje: Do Urzędu Miejskiego w Olecku wpłynęły dwa wnioski o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na budowę kurników na...

Zamknij