Dwóch panów, dwie różne muzyczne opowieści – Garczarek i Zalewski gwiazdami “Poezji gram”

Różnią ich doświadczenia muzyczne i pokoleniowe. Dwóch panów, którzy mają do przekazani jakże odmienne muzyczne opowieści – Andrzej Garczarek i Krzysztof Zalewski. To kolejni artyści, obok anonsowanych już wcześniej Ani Dąbrowskiej i Karoliny Czarneckiej, których będziemy mogli posłuchać podczas czwartej edycji “Poezji Gram”, która odbędzie się w Olecku 5-6 grudnia 2014 r. 

 

Andrzej Garczarek to jeden z wielkich bardów, którzy swoją przygodę z poezją śpiewaną zaczynali jeszcze pod koniec lat 70. To on wraz z Maciejem Zembatym współtworzył legendarny program “Zgryz”. Zasłynął także pieśnią “Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał”, którą wykonał w 1981 roku podczas Przeglądu Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali “Oliwia”. Od 1989 r. przez kolejnych 10 lat na antenie radiowej “Trójki” prowadził program  “Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń”. 


Andrzej Garczarek na swoim koncie 5 płyt długogrających. Jest też autorem wielu ważnych piosenek autorskich mi.n. “Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej”, “Taksówkarz z Pittsburga” czy”Raskolnikow”. Jest także laureatem nagrody im. Jonasz Kofty za twórczość radiową. 


 

Krzysztof Zalef Zalewski to wokalista, kompozytor, autor tekstów i czasami także aktor (pochodzi z aktorskiej rodziny Brejdygant). Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w Lublinie, w zespole Loch Ness. W 2002 zgłosił się do programu “Idol” i… został zwycięzcą II edycji tego talent show. Sympatię publiczności zaskarbił sobie mocnym rockowym repertuarem. 


W 2004 roku ukazał się debiutancka płyta artysty zatytułowana “Pistolet”. W kolejnych latach Zalewski intensywnie pracował nad nowym materiałem, a w międzyczasie współpracował z czołówką polskich artystów. Między innymi wspierał podczas koncertów zespół Hey. Po 9 latach przerwy wypełnionych koncertami i różnymi muzycznymi projektami w listopadzie 2013 roku ukazała się druga płyta Zalewskiego zatytułowana “Zelig”.Komentarze
Więcej w Andrzej Garczarek, Krzysztof Zalewski, muzyka, Olecko, Poezji Gram
Nietrzeźwy Robert J. wjechał w garaż i miał kłopot z opuszczeniem samochodu

Mieszkańcy Olecka nieustannie nas zadziwiają. Komunikat KPP w Olecku:   Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który kierując osobowym fiatem uderzył...

Zamknij