Finał Gratki, oblicza Matki Boskiej i dobre kino. Majówka w Regionalnym Ośrodku Kultury

Weekend majowy w Olecku rozpoczniemy od finałowego koncertu Gratki dla Nastolatka. To już 18. edycja konkursu piosenki, który od lat budzi ogromne emocje i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników i publiczności.  Finaliści przeszli długą drogę – przesłuchania wstępne, półfinał, warsztaty wokalne poprowadzone przez Panią Sylwię Błyszczek. Wzbogaceni o to doświadczenie zmierzą się na scenie w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-IV; klasy V-VI i I-II gimnazjum;  klasa III gimnazjum i szkoły średnie. Serdecznie zapraszamy.

Finał Gratki dla Nastolatka, 1 maja 2014 r., godz. 12:00, sala widowiskowa ROK, wstęp bezpłatny
 
Kolejnym punktem programu będzie wyjątkowa wystawa w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa pt. “CHIŃSKIE OBLICZA MATKI BOŻEJ” .
 
To wyjątkowa ekspozycja chińskiego artysty Garego Chu Kar Kui, którego prace są owocem nawrócenia, jakie dokonało się po dwudziestu latach kontaktu z katolickimi misjonarzami posługującymi w jego kraju. To okazja do zapoznania się z – innymi niż europejskie – wizerunkami Matki Bożej, okazja do osobistej refleksji nad własną drogą nawrócenia, ale i pamięci o kościele prześladowanym w Chinach, w którym nasi bracia poddawani są różnorakim formom przemocy i niejednokrotnie składają za wiarę w Chrystusa ofiarę z własnego życia.
 
“W spotkaniu z różnymi kulturami świata Kościół nie tylko przekazuje swoje prawdy i wartości, odnawiając kultury od wewnątrz, lecz także czerpie z różnych kultur obecne już w nich elementy pozytywne. Taka jest droga, której muszą się trzymać ewangelizatorzy, gdy chcą ukazać wiarę chrześcijańską i uczynić z niej integralną część kulturowego bogactwa ludów” [Ecclesia in Asia, 21].

Wystawa “Chińskie oblicza Matki Bożej”, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa, ?1 maja 2014 r., godz. 14:00, wstęp bezpłatny.

PATRONAT HONOROWY WYSTAWY:
J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur SVD biskup ełcki, przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski d/s Misji
 
ORGANIZATOR W DIECEZJI EŁCKIEJ:
CENTRUM OŚWIATOWO DYDAKTYCZNE W EŁKU

W Majówkę nie zabraknie również dobrego kina. 2 i 4 maja w kinie “Mazur” zobaczymy film animowany  “Sarilla” , który przeniesie widzów w świąt Eskimosów. Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jednym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście – jak głosi legenda – mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu?

Kolejna filmowa propozycja to “Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnież” 3D. To nowa produkcja Marvel Studios – wytwórni stojącej za sukcesem takich hitów jak “Avengers” i “Iron Man 3.  Kapitan Ameryka zostaje wplątany w sieć zagrażającej całemu światu intrygi. By ujawnić spisek superbohater łączy siły z Czarną Wdową (Scarlett Johansson). Kiedy już wreszcie kryzys wydaje się być zażegnany, niespodziewanie pojawia się nowy, potężny wróg – Zimowy żołnierz…

“Sarilla” 2D (Animacja/Przygodowy), kino “Mazur”, 2 i 4 maja godz. 16:30
“Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnież” 3D, (Akcja/Sci-fi), kino “Mazur”, 2 i 4 maja, godz. 18:00

Komentarze
Więcej w Gratka dla Nastolatka, kino, muzyka, Olecko, ROK
LO Olecko na pudle. ZSE Olsztyn mistrzem województwa w piłce ręcznej

Komunikat MOSiR Olecko   Finał Mistrzostw Województwa WM SZS w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych Termin i miejsce: 24.04.2014r., Hala...

Zamknij