Fotografie ze Sri Lanki w Galerii Prawdziwej Sztuki w Olecku

Regionalny Ośrodek Kultury “Mazury Garbate” w Olecku zaprasza:


Zapraszamy na prelekcję i wernisaż wystawy fotografii Pana Rifki Sameem – fotografika ze Sri Lanki.


Rifki Sameem urodził się w 1970 roku w Kolombo, na Sri Lance. Od roku 2006 prezentuje swoje prace na krajowych i międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych,  gdzie jego zdjęcia są regularnie nagradzane i publikowane.


Jest jednym z laureatów Międzynarodowego Konkursu Super Circuit organizowanego w Austrii, za zdjęcie ‘Between lovers’ (Gold Medal of Excellence, 2009).


Dużo podróżuje, szczególnie po krajach azjatyckich, skąd czerpie inspiracje do swoich prac. W swoich fotografiach stara się uwiecznić te ulotne momenty i zjawiska, które trwają tylko chwile i często są niezauważalne dla przypadkowego obserwatora. Główne kierunki jego zainteresowań to krajobrazy, dzika przyroda oraz ludzie z obszarów Azji.


Rifki Sameem mieszka i tworzy w Kolombo (Sri Lanka). Obecnie pracuje przy projektach obejmujących fotografię artystyczną na Sri Lance.


8 kwietnia 2016 r. – prelekcja i wernisaż prac Rifki Sameem, godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa. Wstęp wolny


Komentarze
Więcej w Fotografia, Galeria Sztuki Prawdziwej im. A. Legusa, kultura, Olecko, Rifki Sameem, ROK, Sri Lanka
Policja zapowiada wzmożone kontrole i apeluje. A wszystko z powodu pierwszego dnia wiosny

Policja zapowiada zwiększenie liczby patroli w dniu 21 marca w celu zapewnienie ładu i porządku publicznego, ograniczenie demoralizacji i przestępczości...

Zamknij