Hubert opisuje sobotnie boje oleckich (i nie tylko) szczypiornistów

W sobotę 12 października 2013 r. w Hali “Lega” odbył się turniej piłki ręcznej z udziałem trzech drużyn: gospodarzy – MLKS Czarni Olecko, Jaćwingowie Gołdap oraz EKS Szczypiorniak Ełk. Zanim zaczęły się “prawdziwe” emocje na parkiecie pojawili się zawodnicy z Olecka (tak zwana młoda gwardia) i równie młoda ekipa z Gołdapi by rozegrać mecz towarzyski (2×30 minut). Młodsi koledzy reprezentujący Czarnych Olecko od początku kontrolowali przebieg spotkania i już po kilku minutach zbudowali sobie 2-3 bramkową przewagę którą z biegiem czasu powiększali. Końcowy wynik meczu: 13:4.

W pierwszym turniejowym spotkaniu MLKS Czarni LO Olecko zmierzyli się z… Jaćwingiem Gołdap. W mecz zdecydowanie lepiej weszli goście, którzy po błędach własnych gospodarzy wysunęli się na kilku bramkową przewagę. W kolejnych minutach piłkarze Czarnych pozbierali się. Walka była wyrówna, padała bramka za bramką po jednej i po drugiej stronie. Jednak wypracowana na początku spotkania przewaga pozwoliła zejść spokojnie gościom na przerwę. Po 10 minutach regulaminowej przerwy zabrzmiała syrena oznaczająca początek drugiej części spotkania. Przez kolejne minuty drużyna Jaćwingów utrzymywała 6-7 bramkową przewagę. Dopiero 10 minut przed końcem spotkania gospodarze zaczęli wykorzystywać swoje dobre sytuacje a nie przysłowiowo “obijać bramkarza” jak to było we wcześniejszej fazie meczu. Przewaga gości stopniała do 3 bramek. Niestety w ostatnich minutach zabrakło “chłodnej głowy” i nie wykorzystaliśmy kliku stuprocentowych sytuacji. Goście znowu odskoczyli i tuż przed końcem było pewne, że to drużyna z Gołdapi będzie górą w tym pojedynku. Ostateczny wynik na tablicy świetlnej wynosił: 27:21. W kolejnym meczu spotkały się ekipy z Ełku i Gołdapi. Spotkanie było bardzo ciekawe i wyrównane. Lepsi okazali się ełczanie, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 15:13. W ostatnim turniejowym meczu spotkali się szczypiorniści z Ełku i gospodarze turnieju (Czarni Olecko). Jak się okazało był to mecz o 1 miejsce. I tak jak to wskazywały statystki przed meczem żadna drużyna nie potrafiła zbudować spokojnej przewagi. Mecz był prowadzony w szybkim tempie i dopiero przed samym końcem poznaliśmy zwycięzcę turnieju. Puchar powędrował do Ełku, który wygrał: 10:8.

Klasyfikacja końcowa:
1. EKS Szczypiorniak Ełk
2. MLKS Czarni Olecko

3. Jaćwingowie Gołdap.

Dziękujemy wszystkim kibicom za przybycie. Serdecznie zapraszamy w kolejną sobotę(19 październik) na eliminację do Pucharu Polski. Zmierzą się w nim gospodarze- MLKS Czarni Olecko, EKS Szczypiorniak Ełk oraz Skorpion Rudka.