III Koncert Poetycki pamięci Wacława Klejmonta: w hołdzie Janowi Pawłowi II

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku “Mazury Garbate” zaprasza na III Koncert Poetycki pamięci Wacława Klejmonta realizowany w hołdzie Janowi Pawłowi II pod tytułem:

W O J T Y Ł A

Wieczór odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Olecka. Nie zabraknie osobistych wspomnień Ojca Świętego o swoim dzieciństwie i młodości, wspomnień Jego przyjaciół o Nim, przesłania pokoju i nadziei, myśli o ojczyźnie, ale także miłej anegdoty oraz fragmentów Jego poezji z dawniejszych lat. W wykonaniach solowych usłyszymy Rafała Gajewskiego – olsztyńskiego pianistę i kompozytora, wykładowcę sztuki wokalnej, współpracującego z Teatrem im. Stefana Jaracza. Wieczór uatrakcyjnią również impresje skrzypcowe w wykonaniu Jana Starucha – ucznia IV klasy skrzypiec prof. Doroty Obijalskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie.


Dyrektorem artystycznym koncertu jest dr Tomasz Żurawlew z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, uczeń Wacława Klejmonta, z którym po latach połączyła go przyjaźń. Tomasz Żurawlew wprowadzi publiczność w świat twórczej myśli Karola Wojtyły i wspomnień o Nim. 


Wstęp wolny. Sala kina Mazur, 24 maja (sobota) godz. 18

Komentarze
Więcej w II Koncert Poetycki pamięci Wacława Klejmonta, Jan Paweł II, Olecko, Poezja, Tomasz Żurawlew
Oleccy szczypiorniści z LO powalczą w finale. Gimnazjaliści z “Dwójki” też nie gorsi

W czwartek za tydzień w Olecku odbędzie się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej chłopców szkół...

Zamknij