“Iskierki Dobra” na placu Wolności

W niedzielę 3 grudnia 2017 r. władze miasta i Regionalny Ośrodek Kultury “Mazury Garbate” w Olecku zapraszają mieszkańców na godz. 15.00 na Plac Wolności na  “Iskierki Dobra”. Komunikat Urzędy Miejskiego

Olecczanie w ubiegłym roku zrobili prezent  małemu Adrianowi. Wówczas zebraną kwotę czyli  4010 zł  przekazaliśmy mamie Adriana na leczenie chłopca metodą delfinoterapii. Na ten świąteczny prezent złożyli się Ci wszyscy, którzy wzięli udział w loterii fantowej oraz wielu anonimowych mieszkańców przekazujących darowiznę na rzecz chorego.

W tym roku od godz. 14.00  do 17.00  trwać będzie loteria pn.” Iskierki dobra dla Renaty”. Każda bombka czy pluszak kosztuje tylko 5 zł ale warto zainwestować, bo cel jest szczytny – cały dochód z loterii zostanie przekazany na pomoc pani Renacie, która walczy z chorobą nowotworową już 4 lata. Niestety, nie może być leczona tradycyjną chemią. Obecnie poddawana jest terapii alternatywnej w klinice w Meksyku. Część kwoty  udało się już zebrać za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl, gdzie zbiórkę wsparło 6784 osób oraz podczas meczu charytatywnego w hali Lega jak również poprzez zbiórkę publiczną do puszek. 3 grudnia będziemy zbierać pieniądze na kontynuację leczenia pani Renaty w Polsce oraz jej dalszą rehabilitację.

Tych, którzy chcą wesprzeć naszą akcję swoją pracą, pomysłami, darami rzeczowymi do loterii fantowej czy w innej formie włączyć się w przygotowanie akcji zapraszamy do współpracy i kontaktu z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Olecku, ul. Plac Wolności 1, tel. 87 520 08 55, erekawek@um.olecko.pl.

Dary rzeczowe na loterię fantową zbierane będą od 20 do 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku.

Ale „Iskierki dobra” to nie tylko akcja charytatywna. Zapraszamy na strojenie świątecznego drzewka a ok godz. 15.30 włączymy świąteczną iluminację miasta i zaśpiewamy! Po tym spróbujemy połączyć się z p. Renatą w Meksyku. Do godz. 17.00  trwać będą różnego rodzaju występy artystyczne i zabawy na placu. Dla zmarzniętych będą dwa ogniska, dla głodnych grochówka a dla łasuchów – ciasteczka.

W PROGRAMIE

– ubieranie choinki

– ognisko

– występy zespołów

– wspólne śpiewanie

– gry i zabawy dla dzieci,

– upominki uczestnikom imprezy

– poczęstunek i gorąca herbata

Komentarze
Więcej w Boże Narodzenie, Iskierki Dobra, Olecko, ROK
Krętymi ulicami chodząc… Konferencja Fundacji Human Lex w kinie “Mazur”

Fundacja Human LEX Instytut wraz z dziećmi, młodzieżą i streetworkerami z miasta Olecko serdecznie zaprasza na konferencję "Krętymi ulicami chodząc......

Zamknij