Kolejne warmińsko – mazurskie miasta są Cittaslow. A co z Oleckiem?

Urząd Marszałkowski informuje o kolejnych miastach, które przystąpiły do Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow. Co ciekawe zdecydowana większość miast, które uczestniczą w programie znajduje się na Warmii i Mazurach. Czy chcielibyście włączyć Olecko do sieci miast Cittaslow? Wypowiedzcie się w ankiecie. Poniżej oficjalny komunikat Urzędu Marszałkowskiego. 

 

W czwartek 14 lipca marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczy certyfikaty przystąpienia do Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow władzom samorządowym Ornety i Jezioran.

 

Miasteczka zostały oficjalnie przyjęte do grona miast “dobrego życia” odpowiednio w listopadzie ubiegłego i czerwcu bieżącego roku. Burmistrzowie Ornety i Jezioran odbiorą jutro dokumenty przekazane marszałkowi podczas Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Cittaslow, które odbyło się w Portugalii. 

 

Polska jest drugą siłą w stowarzyszeniu miast, którym patronuje charakterystyczny, pomarańczowy ślimak. Na 225 miejscowości z 30 krajów świata nad Wisłą zlokalizowanych jest 25, z czego 20 na Warmii i Mazurach. A o akces ubiegają się kolejni chętni – Nowy Staw i Głubczyce. Wyprzedzają nas tylko Włosi – założyciele stowarzyszenia – którzy do sieci wprowadzili już 80 miast.

 

Rok 2016 to czas rozpoczęcia realizacji ponadlokalnego programu rewitalizacji miast Cittaslow w województwie warmińsko-mazurskim. Wsparciem objętych zostało 14 miejscowości. Na ich kompleksową rewitalizację społeczną w RPO WiM na lata 2014-2020 przeznaczono łącznie 51,1 mln euro.

Komentarze
Więcej w Jeziorany, Międzynarodowa Sieć Miast Cittaslow, Olecko, Olsztyn
Nie zastosowała się do znaku “Stop”. Gdzie? Wiadomo, na obwodnicy

Komunikat KPP w Olecku Nie zastosowała się do znaku "STOP"- trafiła do szpitala   Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego...

Zamknij