Kuchnia francuska, wegańska, regionalna, słodycze – mniam. Warsztaty kulinarne w Olecku

Informacja nadesłana:


Kuchnia przestała być w obecnych czasach przykrym obowiązkiem, pomieszczeniem służącym do cyklicznego tłuczenia schabowych i obierania ziemniaków. Stała się formą sztuki, modą napędzaną popularnością zdrowego żywienia. Dziś chyba jak nigdy przedtem kuchnia jest miejscem, w którym dajemy upust kreatywności, łączymy tradycję z innowacją, zapominamy o problemach, pochłonięci bogatym światem smaków.

 

Rzesza wyznawców kulinarnej filozofii życiowej stale rośnie. Nie dziwi więc fakt, że wśród pomysłów mieszkańców Olecka zgłoszonych do konkursu grantowego “Pomysłodajnia” pojawił się projekt Gosi Ptaszyńskiej – warsztaty kulinarne.

 

Chętnych do udziału w warsztatach na pewno nie zabraknie. Na pierwszy ogień pójdzie wyrafinowana i wymagająca kulinarnego kunsztu kuchnia francuska. Na kolejnym spotkaniu będzie można zgłębić tajniki kuchni regionalnej, której zbyt często znamy tylko smak, ale nie sposób wykonania. Coś dla siebie znajdą też wszelkiej maści “słodyczoholicy” i miłośnicy potraw bezmięsnych, docenianych też przez podniebienia mięsożerców. Zajęcia z poszczególnych kuchni będą odbywać się kolejno 12 października (kuchnia francuska), 19 października (kuchnia regionalna), 26 października (warsztat cukierniczy) oraz 2 listopada (kuchnia wegańska) w kuchni Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ulicy Kopernika 6. Zaczynamy zawsze o godzinie 16:00.


Na poszczególne warsztaty można zapisywać się już dziś pod nr telefonu: 87 520 20 59 lub po przesłaniu zgłoszenia na adres: promocja@przystanek.pl. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Do udziału dodatkowo zachęca fakt, że warsztaty są bezpłatne.


Warsztaty odbędą się w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku “Mazury Garbate” “Pomysłodajnia” dofinansowanego z programu Narodowego Centrum Kultury “Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2013”.

 

Lubię czytać i piec ciasta, więc najchętniej przeglądam książki kucharskie -mówi o sobie Gosia Ptaszyńska. Poprosiliśmy ją o to, aby zdradziła kilka szczegółów związanych z powstaniem projektu.


Skąd wziął się pomysł na taką inicjatywę?


Lubię gotować i sama chciałam wziąć udział w warsztatach kulinarnych, Nikt nie organizuje ich w naszym mieście, więc postanowiłam sama się za to zabrać.


Czego oczekujesz po danej akcji?


Nauczenia się nowych technik, poznania ludzi, którzy też lubią gotować.


Jak w kilku słowach możesz zachęcić do udziału w akcji?


To wydarzenia dla każdego, kto lubi przebywać w kuchni dłużej niż 15 minut.


Dalsze plany, kolejne pomysły?


Byłoby ciekawie móc uczyć się od ludzi, którzy przyjdą na warsztaty. Może w przyszłości uda nam się spotkać na kameralnych, prywatnych warsztatach i stworzyć środowisko ludzi lubiących bawić się gotowaniem.

Komentarze
Więcej w Małgorzata Ptaszyńska, Olecko, Pomysłodajnia, ROK
Olecko i okolice pływają. Sobotnie zawody pływackie w Hali “Lega”

MOSiR Olecko zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowej imprezie pływackiej "Olecko i okolice pływają", która będzie częścią cieszącego się dużą popularnością...

Zamknij