Merry Christmas

Jeszcze wszystkie znicze nie zostały zakupione, jeszcze chryzantemy wciąż czekają na swych nabywców, a Wszyscy Święci za swym wstawiennictwem grzechów nam nie odpuścili, a już w Olecku w sklepach pojawiają się bożonarodzeniowe dekoracje! Jakby tego było mało pewna firma, której nazwy wymieniać nie wolno dostarczyła już swój sztandarowy produkt z Mikołajem na etykietce. Niestety Mikołaj znicza nie trzymał ani w worku, ani w ręce więc nijak się nie sprawdzi na świątecznym stole (mówimy o obecnych świętach).

 

Idąc tropem myślenia naszych handlowców proponujemy kilka innowacyjnych rozwiązań. Za darmo. Po pierwsze, butelki z napojami z podwójnymi etykietami. Na wierzchu Boże Narodzenie, pod spodem Wielkanoc. Jak zostanie towar w sklepach, to wystarczy etykietę zedrzeć. Poza tym po co dwa razy po sklepach w gorączce przedświątecznej biegać, lepiej za jednym zamachem towar podwójnie oetykiektowany zakupić. Najlepiej by wszystkie firmy pomyślały działały podobnie podwójnymi etykietami towar opatrzyły. Wtedy za jednym zamachem można zakupy zrobić. Jaka ulga i w rodzinie szczęście i nerwów mniej. Po wtóre proponujemy Poczcie Polskiej kartki bożonarodzeniowo/wielkanocne wyprodukować. Co by tylko raz do roku kartę wysłać, o ile ktoś to jeszcze robi. Scenarzyści w Hollywood powinni pomyśleć o nowej wersji Kevina, który sam w domu zostaje nie tylko w Boże Narodzenie, ale i Wielkanoc, w Aszura (wersja dla muzułmanów), Pesach (dla społeczności żydowskiej) no i oczywiście w Święto Dziękczynienia (dla wszystkich światłych Amerykanów).

 

Najlepiej byłoby aby święta Bożego Narodzenia dwa razu w roku obchodzić. Najlepiej w czerwcu i grudniu. A może tylko w czerwcu. W tej kwestii możemy się zgodzić na referendum.

 

Poza tym namawiamy sieci, żeby zaraz po Wielkanocy kostiumy kąpielowe, materace i namioty z magazynów wyciągnęły, a wraz z końcem roku szkolnego wielki napis „Witaj szkoło” wywiesiły. My się do tego trendu przyłączamy, bo nie można nie być nowoczesnym i wszystkim naszym Użytkownikom, czytelnikom, przyjaciołom, wrogom i rodzinom życzymy zdrowych spokojnych świąt Bożego narodzenia. Niech Bóg co się właśnie rodzi sprawi, byśmy stali się odrobinę mądrzejsi.

 

I nie przejedzcie się za bardzo.

„Mazeł Tow”

Komentarze
Więcej w Handel, Obyczaje
Zmiana czasu. Cofnijcie wskazówki

Jutro po raz kolejny zmieniamy czas. Na zimowy. Co prawda wiosną znów będziemy musieli regulować nasze czasomierze, ale podobno tak...

Zamknij