Międzynarodowy Dzień Teatru w Olecku. “Deus Ex Machina” Jacka Zawadzkiego i spektakl dla szkół

24 marca 2017 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Regionalny Ośrodek Kultury “Mazury Garbate” zaprasza na spektakl dla szkół, który zostanie zaprezentowany w sali Teatru AGT o godz. 11.00 i spektakl w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru -monodram Jacka Zawadzkiego pt. „Deus Ex Machina”.  Sala Teatru AGT, godz. 18.00, wstęp 10 zł.

“Deus Ex Machina”

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Jacek Zawadzki

“Maska” Marek Ruszkiewicz

opracowanie muzyczne: Tomasz Jóźwin

Projekt mapy: Norbert Szandrowski

 

Jacek Zawadzki

 

Aktor, rocznik 1962. Ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W latach 1984-1990 aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie. Od 1990 do 1992 członek grupy teatralnej PUR z Londynu.

W latach 1992 – 1997 aktor Uniwersyteckiego Teatru Kana w Szczecinie, w którym realizuje dwa spektakle: Moskwa – Pietuszki i Noc oparte na twórczości Wieniedikta Jerofiejewa. Noc otrzymuje dwie główne nagrody na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu (1994) – Fringe First i Critic’s Award. Po tym sukcesie Teatr Kana profesjonalizuje się i otrzymuje własną scenę w Szczecinie w 1995. Oba przedstawienia są prezentowane między innymi w Berlinie, Moskwie, Amsterdamie, Los Angeles, San Francisco, Londynie, Nitrze i Dubrowniku oraz w bardzo wielu polskich miastach i miasteczkach. W latach 1997-1999 członek teatru The Elements w Edynburgu. W 1998 realizuje film dla BBC 2 At the end of on-line.

W latach 1999-2001 aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Od 2001 do 2012 przebywa w USA, gdzie realizuje szereg filmów krótkometrażowych w reżyserii Rene Kerkman, jest także członkiem grupy artystycznej Float Iron i współtwórcą zespołu muzycznego BananaStreet.

W roku 2012 wraca do Polski. Obecnie jako „wolny strzelec” związany jest z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Gra dwa monodramy Moskwa – Pietuszki i Hantio (sztuka oparta na tekstach Hrabala, Pessoa i Rilke). Koncertuje również z pieśniami osyjskimi i cygański.

Komentarze
Więcej w Deus Ex Machina, Jacek Zawadzki, kultura, Międzynarodowy Dzień Teatru, Monodram, Olecko, ROK, Teatr
“Umiem pływać”. Program Powszechnej Nauki Pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

Ratusz informuje:   W 2017 r. po raz kolejny uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w Programie Powszechnej...

Zamknij