“Mojżesz” w Hali Lega. We wrześniu

W piątek 29 września 2017 r.w Hali Lega soliści i artyści Opery i Filharmonii Bydgoskiej oraz orkiestra Moderato pod dyrekcją Orlina Bebenowa zaprezentują polską wersję przygotowanej kilkanaście lat temu przez Operę Lwowską opery “Mojżesz”.

Światowa premiera opery miała miejsce 23 czerwca 2001 r. Została dedykowana Ojcu Świętemu podczas jego pielgrzymki na Ukrainę. Projekt uzyskał błogosławieństwo papieża Jana Pawła II i przy wsparciu Stolicy Apostolskiej, która przyznała na ten cel 75 tys. dolarów.  “Mojżesz” został zrealizowany w setną rocznicę istnienia lwowskiej sceny i 400-lecie gatunku opery. W premierowym spektaklu wzięło udział prawie 250 artystów.

Opera “Mojżesz”, którą będziemy mogli zobaczyć w Olecku ma charakter koncertu i spektaklu jednocześnie i jest odpowiedzią, jak zapewniają organizatorzy, na liczne, zgłaszane przez publiczność postulaty przygotowania polskiej wersji “Mojżesza”. Bilety w cenie 60 zł./40 zł. są już do nabycia w Hali Lega.

Koncert – spektakl “Mojżesz”. Wersja polska. Olecko, Hala Lega 29 września 2017 r.

Komentarze
Więcej w kultura, Mojżesz, muzyka, Olecko
Wyniki turniejów tenisa ziemnego

Tenisowe komunikaty MOSiR w Olecku: X nocny turniej tenisa ziemnego o puchar Prekursorów Oleckiego Bractwa Tenisa Ziemnego  – Stefana Dawidowicza i...

Zamknij