Obchody Święta Niepodległości w Olecku

Konkurs pieśni patriotycznych, akademia przygotowana przez oleckich licealistów, msza święta i salwa honorowa. To wydarzenia zaplanowane z okazji Obchodów Święta Niepodległości, które będą miały miejsce w Olecku w dniach 8-16 listopada 2016 r. 

 

8-9 listopada

godz. 15:00 – XII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej – przesłuchania, sala kina “Mazur”

 

10 listopada

godz. 17:00 – uroczysta akademia przygotowana przez młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku (A. Mickiewicz, “Konfederaci barscy”), sala kina “Mazur”

 

11 listopada

godz. 10:00 – Msza święta w intencji Ojczyzny, Kościół pw. NMP KP w Olecku; w uroczystościach udział weźmie kompania honorowa Wojska Polskiego oraz Miejska Orkiestra Dęta.

 

Po mszy delegacje złożą kwiaty w miejscach pamięci – pod krzyżem misyjnym, pomnikiem Jana Pawła II oraz Pomnikiem Wdzięczności, gdzie wygłoszony będzie m.in. apel pamięci oraz oddana salwa honorowa

 

16 listopada

godz. 16:00 – Finał XII Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej oraz widowisko w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku “Tak Polska się zaczęła”, sala kina “Mazur”

Komentarze
Więcej w Historia, Olecko
“Poezji Gram”. Nowy termin i zmiany. Program imprezy

Dobra wiadomość jest taka, że już za kilka tygodni odbędą się VI Oleckie Zderzenia ze Słowem i Dźwiękiem czyli "Poezji...

Zamknij