OKO zaprasza na pokaz filmu i dyskusję o kulturze, wolności i prawach człowieka

Olecka Kawiarenka Obywatelska zapraszam na pokaz filmu dokumentalnego “Made in BY”, a po filmie na dyskusję o kulturze, wolności, prawach człowieka. Pokaz odbywa się w ramach projektu “Zrób to sam” Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Organizatorzy zapewniają superciekawy film, klimatyczną miejscówkę, kawę i herbatę.

 
Pokaz odbędzie się 7 grudnia 2016 r. (środa), godz.: 17.00-19.00, Kawiarnia Zamkowa, Olecko. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warto zgłosić swoja obecność najlepiej drogą mejlową: oko.olecko@gmail.com w terminie do 30 listopada.

Opis filmu: 
“Made in BY” – dokument, który różni się od dotychczas pokazywanych przez nas obrazów. Nie zobaczymy w nim więźniów politycznych, represjonowanych opozycjonistów czy tłumionych siłą protestów ulicznych. 

Poznamy za to białoruskich artystów, którzy zdecydowali się tworzyć w warunkach dobrze działającej machiny strachu, rezygnując z emigracji, coraz częściej wybieranej przez młodych ludzi. 

Bohaterowie “Made in BY” nie godzą się na narzucone im role w “teatrze absurdu”. Białoruscy twórcy dzielą się na tych, którzy te role przyjęli, uczestnicząc w oficjalnym życiu artystycznym kraju i na tych, którzy wybierają niezależność, płacąc za to wysoką cenę. 

Utrata pracy na uczelni za ustawienie kilku kolorowych sześcianów w przestrzeni publicznej to tylko jeden z wielu przykładów. Trzeciej drogi w tym “teatrze” nie ma.

“Made in BY” to świeże spojrzenie na Białoruś oczami ludzi wybierających sztukę jako sposób walki o wolność, o której inni przestali już dawno marzyć.

Więcej informacji o Watch Docs na http://www.watchdocs.pl/2016/a/

 
Komentarze
Więcej w film, kultura, Made in BY, OKO, Olecka Kawiarenka Obywatelska, Olecko
Złodziej elektronarzędzi złapany

Komunikat KPP w Olecku Włamał się do nowobudowanego domu skąd ukradł elektronarzędzia.  Usłyszała zarzut a policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów...

Zamknij