“Olecka Trzynastka” – druga edycja biegu wokół Jeziora Olecko Wielkie

Wszyscy miłośnicy biegów i wszelakiego ruchu na świeżym powietrzu obowiązkowo spotykają się w sobotę 17 maja 2014 w Olecku na jeziorem Olecko Wielkie by uczestniczyć (biernie lub czynnie) w Oleckiej Trzynastce czyli biegu dookoła naszego pięknego jeziora.

 

Rok temu odbyła się pierwsza edycja imprezy, która okazała się sukcesem. Zgłosiło się sporo biegaczy, którzy chcieli pokonać dystans 13 kilometrów wokół linii brzegowej, Wiewiórczą Ścieżką. Dopisała pogoda, frekwencja, dlaczego podobnie ma nie być i w tym roku? Początek imprezy o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim. Ale już od godziny 9.00 trwać będzie weryfikacja zgłoszonych zawodników. Warto zauważyć, że organizatorzy zamknęli już zapisy internetowe ze względu na wyczerpanie się wszystkich pakietów startowych, których było 180. Nie oznacza to zapewne, że jeszcze na miejscu nie będzie można dopisać się do listy. Tak czy inaczej gratulujemy frekwencyjnego sukcesu.. 

 

Dla tych, którzy wolą chodzić, w dodatku podpierając się kijkami narciarskimi proponujemy Marsz Nordic Walking. Zawodnicy w tej konkurencji rozpoczną “rywalizację” dwie minuty po biegaczach także na Stadionie Miejskim  i będą spacerować po terenie Parku Sportu i Rekreacji.

 

W tym roku nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, które przygotuje przedszkole “Jedyneczka”. Organizatorzy proszą także aby uczestnicy i publiczność przynieśli z sobą nakrętki od plastikowych butelek, W ten sposób wszyscy wspomogą 3- letniego Adriana.

 

Organizatorem Oleckiej Trzynastki jest Stowarzyszenie Olecko Biega. Współorganizatorzy to Nadleśnictwo Olecko, Urząd Miasta, MOSiR w Olecku. Celem imprezy jest między innymi promowanie zdrowego i aktywnego życia oraz miasta, ziemi oleckiej i oleckich lasów.

Komentarze
Więcej w Biegi, Olecka Trzynastka, Olecko, Rekreacja, sport
Pijany 45-latek uderzył w barierkę ochronną na obwodnicy

Komunikat KPP w Olecku:   Wczoraj oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na obwodnicy Olecka samochód osobowy wbił się...

Zamknij