Olecko wśród 100 miast bez kolei, a Polska na szarym końcu cywilizacji kolejowej

O kolei, a właściwie barku połączeń kolejowych w Olecku pisaliśmy już wielokrotnie. Także niedawno, gdy zapowiadaliśmy akcję Centrum Zrównoważonego Transportu “Czas na kolej” (niestety nikt z włodarz ani radnych/przyszłych radnych nie zareagował). W piątek na stronie CZT pojawił się bardzo ciekawy artykuł, który został przedrukowany przez niektóre portale ogólnopolskie. Wynika z niego, że jeśli chodzi o Europę Centralną, to w Polsce jest najwięcej miast powyżej 10 tys mieszkańców bez czynnego połączenia kolejowego (na tej liście znajduje się oczywiście Olecko i Gołdap). Okazuje się, że nasi południowi sąsiedzi (Czesi) mają tylko jedno takie miasto, Na Słowacji jest 8, na Węgrzech 6. Austriacy mają takich miast 5 (ale w tym przypadku liczba ta jest chyba nieco przeszacowana).

 

Polecamy artykuł opublikowany na stronie Centrum Zrównoważonego Transportu bo jest nad czym się zastanowić. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. Na stronie CZT znajdziecie także sporo innych ciekawych wiadomości. Na przykład, że modernizacja linii kolejowych w III RP trwa kilka razy dłużej niż ich budowa w XIX w. 

Komentarze
Więcej w CZT, Kolej, Olecko, PKP
Kot i Chabior pojedynek wybitnych kreacji w kinie “Mazur”

Już od dziś w kinie "Mazur" wielki aktorski pojedynek Janusza Chabiora i Tomasza Kota czyli najlepsze polskie kino ostatnich miesięcy....

Zamknij